Bez WIZ do USA! Wiemy, od KIEDY!

wiz

Dziś prezydent Duda ogłosił, od kiedy Polacy będą mogli podróżować bez wiz do USA.

Dla wielu z nas przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych pojawiał się problem wiz. Skomplikowana procedura oraz koszty zniechęcały wielu Polaków.

Polskie władze od wielu lat zabiegały o ruch bezwizowy. I w końcu udało się to osiągnąć. Dziś podczas konferencji prasowej Prezydent Andrzej Duda ogłosił historyczną chwilę dla naszego kraju.

Otóż Polska osiągnęła próg odmów poniżej 3% jeśli chodzi o uzyskanie wizy. W efekcie wprowadzony będzie ruch bezwizowy do USA.

Konkretnie, wizy zostaną zniesione już 11 listopada 2019 r!

Jeszcze kilka dni temu mowa była o wprowadzeniu bezwizowego ruchu do Stanów Zjednoczonych z początkiem 2020 roku. Na stronie Ambasady USA w Warszawie nadal widnieje komunikat:

 

„Polska została oficjalnie nominowana do przystąpienia do amerykańskiego Programu Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program (VWP)). Po zakończeniu procedur administracyjnych wymaganych od wszystkich nowych krajów członkowskich Programu Ruchu Bezwizowego zostanie ogłoszona data, od której polscy obywatele planujący krótkie podróże do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych/biznesowych będą mogli podróżować bez wizy. Przed wyznaczoną datą wiza nadal będzie wymagana od obywateli polskich podróżujących do USA w celach turystycznych i biznesowych.”

 

Tymczasem decyzja przyszła znacznie wcześniej. Co więcej data zniesienia wiz pojawia się w symbolicznej dacie, bo w Świto Niepodległości!

Komentarze