Biało-czerwoni w sopockim hotelu NIE DADZĄ ZAROBIĆ obsłudze. Pracownicy NARZEKAJĄ!

Luksusowy hotel Sopot Marriott Resort&Spa jest bazą dla polskich piłkarzy na mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Biało-czerwoni będą w nim mieszkać i trenować. Jednak obsługa hotelu w tym czasie dostatecznie nie zarobi.

Baza biało-czerwonych

Polscy piłkarze, działacze PZPN i kadra szkoleniowa będą mieli do dyspozycji 140 pokoi hotelowych, baseny, Spa, sale treningowe  siłownie oraz stołówkę. Cały obiekt, który oddalony jest zaledwie 50 metrów od sopockiej plaży, będzie zarezerwowany tylko dla piłkarzy oraz sztabu szkoleniowego. W tym czasie nie są przyjmowane rezerwacje na pobyt dla innych gości hotelowych. Biało-czerwoni i cały sztab będzie miał wyłączność w korzystaniu z tego luksusowego obiektu w Sopocie. W sopockim hotelu piłkarze zameldują się 9 czerwca, po rozegraniu towarzyskiego meczu z Islandią.

Facebook/ Sopot Marriott Resort&Spa
Facebook/Sopot Marriott Resort&Spa

Ostatnie przygotowania

Trwają ostatnie przygotowania hotelu do przyjęcia biało-czerwonych. Każdy z piłkarzy będzie miał do dyspozycji pokój jednoosobowy. Taką decyzje podjęto ze względu na pandemię koronawirusa. W każdym z pokoi będzie też łóżko do masażu, które będzie spełniało rolę gabinetu odnowy biologicznej. Piłkarzom potrzebna jest większa siłownia, dlatego obiekt w kurorcie czeka modernizacja. Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN, powiedział portalowi Onet:

Przede wszystkim musimy mieć większą siłownię, ta w hotelu służy celom rekreacyjnym. Oczywiście też się może przydać, ale my zbudujemy nową, obok hotelu, w specjalnie ustawionym do tego celu namiocie. Tam umieścimy wszystkie niezbędne urządzenia do treningu.

Bez napiwków?

Pobyt Polskiej Reprezentacji w piłce nożnej jest wyróżnieniem dla sopockiego hotelu. Jednak pracownicy obiektu narzekają, że przez to dużo mniej zarobią. Nie będą mogli liczyć na napiwki, które są codziennością w ich pracy, gdy obsługują wielu zamożnych klientów. Tych po prostu w hotelu nie będzie w tym czasie. Obiekt pozostanie zamknięty dla innych gości hotelowych. Sopot Marriott Resort&Spa odwiedzają turyści z kraju i zagranicy, co przekłada się na wysokość napiwków dla obsługi hotelowej. Klientela jest zamożna, bo ceny za pobyt w tym luksusowym obiekcie wahają się od około 400 zł, do nawet blisko 2000 zł za dobę hotelową.

Facebook/Marriott Resort&Spa

Źródło: Onet

Zdjęcia: Facebook/Sopot Marriott Resort&Spa

Facebook/PZPN Łączy Nas Piłka

 

Komentarze