Borys Budka SZCZERZE o ruchu Trzaskowskiego! „Od tego są partie…”

Borys Budka był gościem programu „Gość Wydarzeń” w Polsat News. Mówił m.in. o strefach wolnych od LGBT oraz ruchu Trzaskowskiego.

Zdaniem Borysa Budki uchwały, które samorządy przyjmują wobec stref wolnych od LGBT są absurdalne. Lider PO jest zdania, że tego tylu akty powinny być z automatu uchylane przez wojewodów lub Sąd Administracyjny.

Borys Budka wystąpił w programie Gość Wydarzeń na antenie Polsat News.  Zapytany o samorządy, które są „
Strefami Wolnymi od LGBT” i mają nie otrzymać unijnych funduszy, odparł, że po pierwsze absurdem są takie uchwały.

-Przede wszystkim absurdalne są tego typu uchwały [samorządów ws. stref wolnych od LGBT – przyp. red.], bo samorząd, który angażuje się w wykluczanie ludzi, w mowę nienawiści, w to, by kogoś właśnie w ten sposób traktować ze względu na orientację seksualną, pokazuje, że to nie jest samorząd, tylko jakaś ideologia – powiedział Budka.

-Nie ma żadnych decyzji, natomiast ostrzegaliśmy czym może kończyć się nietolerancja. Wszyscy są równi wobec prawa i tego typu uchwały powinny być przez sądy administracyjne uchylane – dodał  polityk.

Ruch Rafała Trzaskowskiego

Podczas rozmowy poruszono temat ruchu obywatelskiego byłego kandydata na prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego. Jak powiedział Budka Trzaskowski tworzy ruch dla osób, które nie chcą być członkami partii. Natomiast startowanie w wyborach to już zadanie tylko dla partii politycznej.

-Rafał Trzaskowski był jedną z pierwszych osób, które mnie namawiały, żebym startował na szefa Platformy. Jest wiceprzewodniczącym i tak zostanie. Rafał Trzaskowski będzie tworzył ruch dla tych wszystkich, którzy nie chcą znajdować się w partii politycznej. Ale jeżeli mówimy o starcie w wyborach parlamentarnych, to od tego są partie polityczne – podkreślił Borys Budka.

Komentarze