Brigitte Macron złamała królewski protokół. Chciała zdobyć się na ckliwy gest [FILM]

Internet obiegło nagranie, na którym widać Brigitte Macron i królową Camillę w nietypowej sytuacji. Pierwsza dama Francji zdecydowała się na gest, który zaskoczył wielu, w tym samą królową Camillę. Jak na ten ruch zareagowała brytyjska monarchini?

 

W środę media zagraniczne żyły głównie 80. rocznicą lądowania aliantów w Normandii. Z tej okazji przywódcy Wielkiej Brytanii i Francji wzięli udział w uroczystościach upamiętniających te ważne wydarzenia historyczne.

 

Czwartek przyniósł kulminacyjny punkt obchodów – międzynarodową ceremonię na plaży Omaha, gdzie w 1944 roku doszło do intensywnych walk. Uroczystość zgromadziła wielu znamienitych gości, w tym prezydenta Polski Andrzeja Dudę, króla Karola III z królową Camillą oraz prezydenta Francji Emmanuela Macrona z małżonką, Brigitte.

 

Podczas ceremonii żony przywódców miały swoje szczególne pięć minut, kiedy to wspólnie złożyły kwiaty przed pomnikiem upamiętniającym lądowanie aliantów. Choć sam akt składania kwiatów nie był niczym nadzwyczajnym, uwagę przykuł gest Brigitte Macron. Francuska pierwsza dama złamała protokół, pokazując wyjątkową bliskość wobec królowej Camilli. Kamery uchwyciły moment, w którym Brigitte próbowała chwycić Camillę za rękę. Reakcja brytyjskiej królowej była zaskakująco chłodna – nie odwzajemniła uścisku ani nie cofnęła ręki, pozostając obojętna. Brigitte, widząc brak reakcji, szybko zrezygnowała z dalszych prób.

 

Tak w młodości wyglądała Brigitte Macron. Poznalibyście ją?

 

Nagranie z tej sytuacji błyskawicznie trafiło na platformy społecznościowe, w tym TikToka, gdzie spotkało się z lawiną komentarzy. Wideo opatrzono podpisem:

 

Niezręczny moment, w którym Brigitte Macron złamała królewski protokół podczas ceremonii D-Day w Normandii, próbując złapać królową Camillę za rękę

 

Opinie internautów na temat zachowania pierwszej damy Francji są podzielone. Jednak większość z nich nie widziała w geście Brigitte nic niestosownego. Wielu użytkowników internetu uznało go wręcz za sympatyczny:

 

Myślę, że to całkiem słodkie

Brytyjski protokół, nie francuski

To żaden problem

Była tak zestresowana, że po prostu potrzebowała wsparcia.

To wcale nie było niezręczne

 

Incydent ten pokazuje, jak różne bywają standardy i oczekiwania związane z etykietą w różnych krajach. Choć brytyjski protokół jest surowy i formalny, we Francji spontaniczne gesty bliskości postrzega się jako normalne. Gest Brigitte Macron, choć zinterpretowany przez niektórych jako złamanie protokołu, może być również widziany jako wyraz ludzkiej empatii i potrzeby wsparcia w emocjonujących momentach.

 

@thesun This is the awkward moment Brigitte Macron broke Royal protocol during the D-Day memorial in Normandy, as she tried to hold Queen Camilla’s hand. #thesun #news #dday #queencamilla #brigittemacron #royals #royalfamily #fyp #foryoupagе #foryou ♬ original sound – The Sun

 

Niezależnie od interpretacji, jedno jest pewne – Brigitte Macron i królowa Camilla dostarczyły mediom i internautom tematu do dyskusji na wiele dni. W świecie pełnym protokołów i formalności, taki spontaniczny gest jest przypomnieniem, że nawet osoby na najwyższych stanowiskach są przede wszystkim ludźmi.

 

Źródło: media

 

Król Karol III z wizytą u prezydenta Macrona! Ich żony podbiły serca całego świata

Komentarze