Brytyjczyk schudł 76kg podczas lockdownu! Zrobił to dla dzieci! Łagodniej przeszedł koronawirusa!

Tim Kershaw to 29-letni obywatel Wielkiej Brytanii. Podczas lockdownu zadbał o swoje zdrowie ,a nawet życie. Mężczyzna zrzucił 76 kg. Jak sam mówi zrobił to po to, bo chciał dożyć dorastania swoich dzieci.

165 kg żywej wagi

Brytyjczyk ważył 165 kg. Borykał się z otyłością i cierpiał na problemy zdrowotne, które były z nią związane. Jego dietą były głównie fastfoody. To one przyczyniły się do wysokiej wagi 29-latka. Mężczyzna codziennie zjadał czekoladę i zjadał wielkie porcje jedzenia na wynos. Popijał to słodzonymi napojami. Wiecznie był zmęczony. Przyczyną tego stanu była otyłość, ale przez lata Tim nie chciał tego dostrzec.

Zbawienny lockdown

Pandemia koronawirusa miała na niego dobry wpływ. Można powiedzieć, że dosłownie uratowała mu zdrowie i życie. Brytyjczyk postanowił diametralnie zmienić swoją dietę. Postawił na trzy zdrowe posiłki dziennie. Zrezygnował ze słodzonych napojów i fastfoodów. Zaprzestał tez podjadania niezdrowych przekąsek. Zaczął tez codziennie pedałować na rowerze stacjonarnym. Wprowadzone zmiany zaczęły przynosić efekty. W ciągu dziewięciu miesięcy mężczyzna schudł 76 kg.

Koronawirus zaatakował

Tim postanowił wziąć się za siebie bo obawiał się, że może nie dożyć pełnoletności swoich dzieci. Bał się, że nadwaga go zabije. Schudł z myślą o swoich pociechach. Chciał czynnie uczestniczyć w ich życiu. Niestety on i jego rodzina zakazili się koronawirusem. Tim stosunkowo łagodnie przeszedł zakażenie. Stało się to dzięki zagubieniu zbędnych kilogramów. Przy nadwadze, na którą wcześniej cierpiał, mógł mieć problem z dojściem do zdrowia.

Pomaga innym

Tim postanowił swoją przemianę wykorzystać do tego, by pomagać innym. Angażuje się w zbieranie pieniędzy na organizację charytatywną domu Ronalda Mcdonalda w Birmingham. Organizacja ta zapewnia rodzinom miejsce, w którym mogą przebywać, gdy ich dziecko jest w szpitalu. Pieniądze zbiera, jeżdżąc na rowerze.

źródło: bbc.com

zdjęcie: bbc.com

 

Komentarze