Cejrowski SZCZERZE o PiS! „To nielegalne”

Znany podróżnik i satyryk Wojciech Cejrowski ostro skrytykował gospodarcze zapowiedzi PiS.

Zdaniem słynnego podróżnika partia Jarosława Kaczyńskiego działa niezgodnie z prawem proponując wypłaty 13. i 14. emerytury. Dlaczego?

– Dlaczego nie podzielą trzynastki na dwanaście i nie dołożą stówki co miesiąc, co dla emeryta byłoby znacznie korzystniejsze? Ano dlatego, że ta trzynastka to nic innego jak kiełbasa wyborcza! – powiedział Cejrowski.

Jak dodał taka forma wypłaty jest nielegalna i niekonstytucyjna.

– Moim zdaniem to jest nielegalne i niekonstytucyjne, żeby z ZUS-u do którego wpłacamy wypłacać dodatkowe emerytury, skoro umowa była na 12 emerytur. Moim zdaniem Jarosław Kaczyński kupczy nieprawnie pieniędzmi z ZUS-u rozdając trzynastkę i czternastkę.

Ponadto podróżnik skrytykował podwyższanie pensji minimalnej i to, jak PiS traktuje przedsiębiorców. 

– Patriotyzm nie polega na tym, żeby się dać grabić władzy, która jest wyrodna. Polega na tym, żeby rozwijać swoje talenty i swój biznes i być może zamiast tracić tu pieniądze bez potrzeby, pomnażać je gdzie indziej po to, żeby kiedyś wrócić gdy zmienią się warunki. Polak nie jest lepszy od tego, że da się złupić Jarosławowi Kaczyńskiemu, a Polska nie jest lepsza dlatego, że płacimy większy ZUS – mówił Wojciech Cejrowski w internetowej audycji Radia Wnet.

Komentarze