Chcesz zamieszkać z partnerem? Najpierw musicie spełnić te trzy warunki!

Przed Wami ten upragniony dzień – Wasze pierwsze, wspólne mieszkanie. To bardzo ważny etap w życiu każdej pary. 

I nie jest ważne, czy to mieszkanie będzie wynajęte, czy własne. Najbardziej istotne jest to, co Was w nim czeka. Musicie się jak najlepiej przygotować do życia razem, zanim zaczną Wam przeszkadzać niedogadane wcześniej kwestie. W tym artykule wytypowaliśmy trzy najważniejsze sprawy, które trzeba rozwiązać jeszcze przed uwiciem wspólnego gniazdka. Na tej podstawie stwierdzicie, czy jesteście na to gotowi jako odrębne osoby i jako para. W związku z tym dajcie sobie jeszcze trochę czasu i przedyskutujcie to na spokojnie, określcie swoje możliwości i granice. Poniżej dowiecie się, co jest najważniejsze.

Po pierwsze: finanse. Oczywiście nie zachęcamy do materializmu, jednak jeśli Twój partner nie ma stałego źródła dochodu, możecie mieć problem. W przypadku wynajmu mieszkania możesz mieć spory problem z opłacaniem wszystkiego samemu, natomiast druga osoba może zbyt przyzwyczaić się do tego, że nie dokłada się do budżetu. A nawet, gdyby mieszkanie było Twoje na własność, to raczej nie chciałbyś za wszystko płacić z własnych pieniędzy, prawda? Dlatego dopóki obydwie osoby nie mają ustabilizowanej sytuacji finansowej, radzimy wstrzymać się z poszukiwaniami mieszkania. 

Nie wolno też wprowadzać się do partnera z braku innych opcji. Jeśli ogólnie nie planowaliśmy tego kroku, ale decydujemy się na niego z potrzeby chwili, to może się źle skończyć dla związku. To musi być przemyślane, przedyskutowane i postanowione. Nie ma sytuacji bez wyjścia, jeśli jeszcze nie planowaliśmy przeprowadzki do ukochanej/ukochanego, to nie może nas do tego zmusić jakaś poboczna okoliczność. 

Jednak najważniejsze jest Wasz związek. Jeżeli się kochacie, traktujecie poważnie, macie wspólne plany i podobne priorytety, to prawdopodobnie możecie już żyć razem. Pamiętajcie, że mieszkanie razem nie uratuje rozsypującej się relacji, naprawę trzeba zacząć od samego początku. Nie powinno się też zamieszkiwać pod jednym dachem z kimś, z kim nie czujemy się bezpiecznie i stabilnie. Miłość, ciepło, zaufanie, intymność, wspólnota – to cechy domu ludzi, którzy są dla siebie stworzeni. 

Komentarze