Chińczycy ODKRYLI NOWEGO KORONAWIRUSA! Jest ŚMIERTELNIE GROŹNY!

Naukowcy z Wuhan informują, że odkryli zupełnie nowego koronawirusa. Jest on spokrewniony z wirusem MERS. Szerzy się między nietoperzami. Może być bardzo groźny dla ludzi.

Od nietoperzy

Chińscy naukowcy odkryli wirusa w Republice Południowej Afryki. Jest on blisko spokrewniony z koronawirusem MERS-CoV. W ostatnich 10 latach wykryto kilka ognisk zachorowań głównie w Azji Wschodniej i na Bliskim Wschodzie. Aktualnie nowy koronawirus rozprzestrzenia się wśród nietoperzy. Jednak naukowcy alarmuję, że jeśli wirus w niedalekiej przyszłości zmutuje to będzie stanowił śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Spowoduje on bardzo niebezpieczną chorobę, która zbierze śmiertelne żniwo na całym świecie.

Nowy wirus

Naukowcy z Wuhan przekonują, że nowy koronawirus, czyli NeoCoV może atakować ludzi i wnikać do organizmu tak jak wirus SARS-Cov-2, poprzez receptory komórkowe ACE2. Badacze informują też, że infekcja NeoCoV nie może być zneutralizowana przez przeciwciała dające ochronę przed koronawirusami SARS-CoV-2 i MERS-CoV. Dalsze szczegółowe badania pokażą dopiero jak bardzo nowy koronawirus będzie groźny dla ludzi. Mutacja wirusów odzwierzęcych jest wciąż nie do końca zbadana i przez to niebezpieczna.

Źródło: Fakt

Zdjęcie: Pexels

Komentarze