„Cierpimy z GŁODU i ZIMNA”! Zdesperowani żołnierze nagrali FILM dla PUTINA!

Rosyjscy żołnierze nagrali film skierowany do Władimira Putina. Błagają w nim przywódcę Rosji o pomoc. Ujawniają, w jakich warunkach służą i że w ich szeregi trafiają pacjenci wprost ze szpitali psychiatrycznych.

Film dla prezydenta

Żołnierze ze 113. pułku strzeleckiego w armii Donieckiej Republiki Ludowej narzekali w filmie na obojętność władz i łamanie ich praw. Jak zapewniali w swoich słowach do Władimira Putina właśnie to skłoniło ich do nagrania filmu dla prezydenta Rosji. Szokujący film umieścił na Twitterze dziennikarz „Politico”- Christopher Miller. Zdesperowani żołnierze mówili w filmie:

Władze DRL złamały dane słowo i wysłały nas na pierwszą linię frontu do obwodu chersońskiego na południu Ukrainy. Cierpimy tutaj z zimna i głodu, nie mamy ani właściwego wyposażenia, ani zabezpieczenia medycznego, ani żywności. Zmobilizowano nas bez jakiejkolwiek konsultacji lekarskiej

Chorzy psychicznie na froncie

Żołnierze opisywali, z jakimi problemami zdrowotnymi się mierzą. Jeden z nich napisał:

Od 2002 roku przebywam w zakładzie psychiatrycznym z diagnozą rozstroju nerwowego i skłonności do samobójstwa. Podczas mobilizacji poprosiłem o konsultację medyczną, lecz usłyszałem; ‚Przyniesiemy zaraz skalpel i ci pomożemy’.

Iny żołnierz skarżył się:

Nic nie widzę, jestem w połowie ślepy, do tego nie słyszę na jedno ucho

Błagają Putina

Żołnierze błagają Putina, by zwolnił ich ze służby. Wielu odmawia mobilizacji lub dopuszcza się dezercji. Na terenie republik ludowych dochodzi do masowych buntów. Żołnierze nie chcą się stać „mięsem armatnim”. Organizowane są protesty poborowych i ich rodzin. O protestach informuje Ludmyła Denysowa-ukraińska rzeczniczka praw człowieka.

Źródło: Super Express

Zdjęcie, video: Twitter/ Christopher Miller

 

Komentarze