Cierpisz na problemy trawienne? Oto zioła pomocne w ZATRUCIACH!

zioła

Istnieje grupa ziół, która idealnie nadaje się w przypadku zatruć pokarmowych. Można je stosować profilaktycznie, w momencie, gdy problemy trawienne nie dają nam jeszcze o sobie znać.

Zatrucie pokarmowe to wynik nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu pokarmowego. Jego przyczyną najczęściej jest spożycie pokarmu, który miał w sobie bakterie i drobnoustroje. Zatrucie pokarmowe może mieć także swoje uwarunkowanie wirusowe, grzybicze oraz pasożytnicze.

 

Najczęstsze objawy zatrucia pokarmowego to: biegunka, wymioty, silny ból brzucha.

 

Najbardziej pomoce zioła w problemach trawiennych to: krwawnik pospolity, rumianek, piołun, mięta, koper włoski, rzepik pospolity.

 

Mięta od lat stosowana jest w dolegliwościach żołądkowych, w bólach brzucha oraz jelitowych kolkach. Dostępne są także krople miętowe na żołądek.

 

Krwawnik pospolity to roślina o silnym działaniu przeciwzapalnym, bakteriostatycznym i przeciwskurczowym. Ziele pobudza czynności wydzielnicze przewodu pokarmowego i wzmaga wydzielanie soków trawiennych oraz żółci.

 

Rzepik pospolity zawiera garbniki, flawonoidy, kwasy organiczne, witaminy B, K, PP i sole mineralne. Rzepik działa ściągająco, uspokajająco, moczopędnie, przeciwkrwotocznie oraz odtruwająco. Reguluje przy tym procesy trawienia. Stosuje się go przy osłabieniu czynności wątroby, braku łaknienia lub na biegunkę i zaburzenia przemiany materii.

 

Dziurawiec zwalcza stany zapalne błony śluzowej żołądka i jelit. Łagodzi wzdęcia, bóle brzucha i zmniejsza wydzielanie soku żołądkowego. Zioło przeciwdziała nadkwasocie. Przy zatruciach pokarmowych zaleca się picie herbatki z dziurawca.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Wrzuć na noc czosnek do toalety. Rano zobaczysz jak…

 

 

Uwaga!! W czasie zażywania dziurawca należy unikać ostrego słońca. Dziurawiec ma bardzo silne działanie fotouczulające. W momencie jego stosowania, skóra staje się niezwykle wrażliwa na promieniowanie UV.

 

Dodatkowo dziurawiec wchodzi w reakcję z wieloma lekami. Nie powinny go przyjmować osoby stosujące tabletki antykoncepcyjne, leki obniżające ciśnienie krwi oraz zmniejszające krzepliwość krwi.

 

 

Źródło:zdrowawiedza/pixabay

Komentarze