Co PiS chce zrobić Trzaskowskiemu?! „Czekają go POWAŻNE konsekwencje”

„Co PiS chce zrobić Trzaskowskiemu” – pyta jeden z ważnych polityków KO. Prezydent Warszawy może mieć kłopoty?

Rafał Trzaskowski wraz z żoną złożył oświadczenie majątkowe w zeszłym tygodniu. Media poinformowały, że może być ono wadliwe. „Czekają go poważne konsekwencje, jeśli jest tak, jak myślimy” – mówi jeden z polityków.

– Uczciwości i przejrzystość w działaniu polityków są podstawą zaufania do państwa polskiego. Jeżeli wszyscy oczekujemy, że państwo polskie, jego instytucje będą obdarzane przez obywateli szacunkiem, musimy to zaufanie budować. Składam dzisiaj swoje oświadczenie majątkowe wraz z żoną, gdzie pokazuję cały swój majątek – powiedział Rafał Trzaskowski składając oświadczenie majątkowe.

Według doniesień portalu życiestolicy.com.pl, Rafał Trzaskowski miał złożyć oświadczenie majątkowe na wadliwym formularzu. Zdaniem portalu prezydent Warszawy jako urzędnik powinien przestrzegać zaleconego wzoru oświadczenia, działać w granicach prawa. W oświadczeniu ma także brakować informacji na temat zarobków, zobowiązań czy środków zaoszczędzonych przez żonę Trzaskowskiego.

– Prezydent Trzaskowski powinien zostać wezwany do złożenia prawidłowego formularza oświadczenia majątkowego. Będzie miał na to 14 dni od daty doręczenia wezwania. Jeśli tego nie uczyni, to zgodnie z przepisami ustawy, powinien stracić urząd Prezydenta Warszawy – pisze dziennikarz portalu.

Z kolei portal tvp.info poprosił o komentarz w sprawie rzeczniczkę prasową warszawskiego ratusza Karolinę Gałecką. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że rzeczniczka ratusza ma postarać się ustalić szczegóły sprawy i bezzwłocznie udzielić informacji na ich temat.

Komentarze