Co za mecz! Niebywały sukces FC Barcelony

Dziś na boisku doszło do starcia tytanów: Sevilli i Barcelony. Drużyny spotkały się na murawie i rozegrały bardzo emocjonujący mecz.

Sytuacje obu przedstawiały się następująco: Sevilla wkroczyła w nowy sezon w wielkim stylu, jednak w ostatnich spotkaniach zdarzyły im się dwie przegrane. Z kolei FC Barcelona ulokowała się na trzeciej pozycji w tabeli ligi hiszpańskiej. Niedzielny mecz miał być dla nich szansą awansu. Być może dlatego piłkarze tej drużyny dali z siebie wszystko i dosłownie rozgromili Sevillę. Gospodarzom wystarczyło zaledwie osiem minut w pierwszej połowie na zdobycie trzech bramek. Druga część spotkania nie obfitowała tak bardzo w sukcesy, ale była równie ekscytująca.

Po przeszło 20 minutach od rozpoczęcia spotkania Suarez strzelił pierwszego gola. Ku zdumieniu i rozgoryczeniu przeciwników Barca w ciągu kilku najbliższych chwil zdobyła dwie kolejne bramki. Przyczynili się do nich Vidal i Dembele. Sevilla zacięcie walczyła o rewanż, jednak Marc-André ter Stegen był wystarczająco czujny. 

W drugiej połowie meczu sytuacja nieco się uspokoiła i tak było do 78 minuty. Wtedy swoją okazję wykorzystał Messi i z rzutu wolnego zdobył czwartego już gola dla FC Barcelony. Warto nadmienić, że gospodarze byli zmuszeni zakończyć ten spektakularny mecz w okrojonym składzie, gdyż Dembele i Araujo zostali ukarani czerwoną kartką. 

Dzięki odniesionemu zwycięstwu FC Barcelona awansowała na drugie miejsce w tabeli LaLiga. 

Wyniki meczu:

FC Barcelona – Sevilla 4:0 (3:0)

Bramki: Suarez (27′), Vidal (32′), Dembele (35′), Messi (78′)

 

Komentarze