Co za SKANDAL! Policja groziła chłopcu, który udostępnił post o Strajku Kobiet?

Czternastolatek z Krapkowic udostępnił w Internecie post o organizowanym przez Strajk Kobiet „spacerze”. Niedługo po tym do domu chłopca zapukali policjanci!

Oficjalnie przyszli na „rozmowę profilaktyczno-informacyjną”. Chłopak tłumaczy, że uprzedzali go, że grozi mu kara za organizowanie „nielegalnych zgromadzeń w czasie pandemii”.

Zobacz także: Paulina Sykut-Jeżyna pokazała stare zdjęcie! Fani byli w SZOKU!

Rzecznik Praw Obywatelskich podjął z urzędu sprawę, którą zajmowali się dziennikarze gazeta.pl.

Fot. Instagram

17 listopada 2020 r. funkcjonariusze przeprowadzili interwencję w domu nastolatka. Chodziło o udostępnienie przez niego jako osobę małoletnią informacji o „krapkowickim spacerze”.

– Z relacji chłopca wynika zaś, że funkcjonariusze m.in. „informowali” go, że jeśli pojawi się na „spacerze”, to grozi mu 8 lat pozbawienia wolności za organizowanie nielegalnych zgromadzeń w czasie pandemii. W przypadku nieletniego miałyby to być „4 lata w poprawczaku i 4 lata w więzieniu”. On sam mówi, że „nie da się zastraszyć” i nadal będzie udostępniał treści w obronie kobiet bo ma prawo do wyrażania własnych poglądów – podał Rzecznik Praw Obywatelskich.

Policjanci poinformowali o sprawę szkołę i zapowiedzieli, że prześlą dokumenty do sądu rodzinnego.

Zobacz także: Alżbeta Lenska miała OGROMNE problemy! Teraz zdecydowała się na SZCZERE wyzananie!

Pełnomocnik Terenowy RPO we Wrocławiu poprosił Komendanta Powiatowego Policji w Krapkowicach o wyjaśnienia w całej sprawie.

  • Fot. Pixabay
  • Źródło: RPO

Komentarze