Człowiek Łukaszenki GROZI POLSCE: ‚ŚMIERĆ, ZNISZCZENIA, EKSPLOZJE…’

Aleksandr Walfowicz, który jest Sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Białorusi grozi Polsce i Litwie. Człowiek Łukaszenki mówi o eksplozjach i zniszczeniach jakie czekają oba kraje.

Grozi Polsce i Litwie

Białoruski generał Aleksandr Walfowicz mówi, że bacznie obserwuje wzrost liczebności wojsk NATO zarówno w Polsce jak i na Litwie. Człowiek Łukaszenki dostrzega modernizacje armii oraz zwiększone środki z budżetu, które płyną na ten cel. Walfowicz dał do zrozumienia, że taka sytuacja bardzo mu się nie podoba. Do tego więcej przelotów obcego lotnictwa wojskowego wywołuje gniew u białoruskiego generała. A to wszystko się dzieje przy granicy białoruskiej. Walfowicz powiedział:

Nie jest jasne dlaczego przygotowują swoją infrastrukturę. Prawdopodobnie w celu rozpętani i przygotowania agresji

Walfowicz w tych działaniach nie dostrzega chęci obrony terytorium NATO, ale wręcz odwrotnie. Sądzi, że to są działania, które wywołają wojnę.

‚Zniszczenia, śmierć, eksplozje’

Białoruski generał przekonuje, że ‚Zachód chce rozpętać wojnę na Białorusi’. Walfowicz ostrzegł, że tego typu konflikt zbrojny nie byłby prowadzony tylko na terytorium Białorusi. Generał mówi o konsekwencjach w taki sposób;

Myślę, że prości ludzie, naród polski i litewski, widzą, że co dzieje się dziś w Ukrainie. Jakie to zniszczenia, jaka to tragedia, jak zwykli ludzie umierają w Ukrainie.

Człowiek Łukaszenki dalej wyjaśniał:

Działania zbrojne będą się toczyć nie tylko na Białorusi. Nie, na ich terytorium również nastąpią zniszczenia śmierć i eksplozje

Źródło: Super Express

Zdjęcie: Facebook/ Vladimir Putin

Komentarze