Czy Arkadiusz Milik zagra z Islandią? Ważą się jego losy!

Paulo Sousa podjął kluczową decyzję odnośnie Arkadiusza Milika. Piłkarz ma zagrać przez 20 minut w spotkaniu z Islandią. Trener chce go wypróbować. Czy Milik będzie w stanie wesprzeć biało-czerwonych podczas Euro 2020?

Ostatni test

Arkadiusz Milik doznał kontuzji łękotki podczas meczu Ligue 1 z Metz. Na zgrupowanie polskiej reprezentacji w Opalenicy trafił już z kontuzją. Na własną prośbę udał się na konsultacje medyczne w Barcelonie. Obawy przed diagnozą były duże. Jednak diagnoza nie była tak druzgocząca, jak się spodziewano. Po konsultacji z doktorem Ramonem Cugat, wydano oświadczenie. Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN, powiedział:

Doktor Cugat potwierdził diagnozę naszego sztabu medycznego. Najważniejsze jest to, że nie jest potrzebna operacja. A to oznacza, że Arek wraca do Opalenicy i zostaje na zgrupowaniu. Będzie przechodził rehabilitację, której plan już wcześniej tak ustaliliśmy, by był gotowy na pierwszy mecz Euro ze Słowacją.

Facebook/Arkadiusz Milik Official

Zagra w meczu z Islandią?

Być może Arkadiusz Milik zagra w meczu z Islandią. Szanse są i przekonywał o nich Zbigniew Boniek. Twierdził, że Milik zdąży wyleczyć swoją kontuzję. Natomiast Tomasz Włodarczyk na portalu meczyki.pl napisał:

Paulo Sousa chce mieć pewność, że napastnik będzie do jego dyspozycji podczas turnieju. Dlatego kluczem będzie mecz z Islandią. Milik ma w nim wystąpić, aby dać odpowiedź na to, w jakim stanie jest jego kolano. Sousa chce dać Milikowi 20 minut. Ten czas powinien wystarczyć, aby przetestować 27-latka w warunkach meczowych i sprawdzić czy jest w stanie rywalizować na najwyższych obrotach.

Czy Arkadiusz Milik przejdzie ten test? Oby tak było, wówczas trener Sousa zdecyduje, że 27-latek będzie konkretnym i skutecznym wsparcie dla biało-czerwonych. Wtedy możemy z większą pewnością rozgrywać dalsze spotkania podczas Euro 2020.

Facebook/Arkadiusz Milik Official

Źródło: meczyki.pl

Zdjęcia: Facebook/Arkadiusz Milik Official

 

Komentarze