Daniel Obajtek pod ścianą! TEGO DOPATRZYŁA SIĘ KOMISJA przy fuzji Orlenu z Lotosem!

Kłopoty Daniela Obajtka oraz innych prominentnych postaci związanych z procesem wyprzedaży aktywów Lotosu ciągną się jak cień nad polskim sektorem naftowym. W środę posłowie z Koalicji Obywatelskiej, Agnieszka Pomaska i Jacek Karnowski, zdecydowali się skierować kolejne zawiadomienia do prokuratury w związku z tą sprawą. W ich krzyżowym ogniu znalazło się m.in. byłe kierownictwo PKN Orlen oraz resortu, które miało pieczę nad tym procesem.

 

Najnowszy raport Najwyższej Izby Kontroli, który ujrzał światło dzienne na początku lutego, rzuca nowe światło na kontrowersje wokół wyprzedaży aktywów Lotosu. Według ustaleń NIK, sprzedaż ta odbyła się w cenie znacząco zaniżonej, co mogło przynieść straty na poziomie co najmniej 5 mld złotych. Raport sugeruje również, że PKN Orlen prowadził proces przejmowania Grupy Lotos bez należytego nadzoru ze strony Ministerstwa Aktywów Państwowych. Co więcej, NIK wytknęła ministrowi brak pełnej świadomości konsekwencji połączenia oraz jego wpływu na bezpieczeństwo infrastruktury krytycznej, której dotyczyły środki zaradcze.

 

Agnieszka Pomaska podkreśliła, że raport NIK jednoznacznie wskazuje na zaniechania byłego szefa MAP Jacka Sasina oraz niekompetencję w działaniach zarządu PKN Orlen pod przywództwem Daniela Obajtka. Zarzuty te dotykają istoty sprawy, sugerując, że spółka stała się narzędziem w rękach polityków, a procedury zostały pominięte lub nieprzestrzegane.

 

facebook.com/obajtekdaniel

 

W świetle tych informacji, posłowie z Koalicji Obywatelskiej postanowili zawiadomić Prokuraturę Okręgową w Płocku o możliwości popełnienia przestępstwa przez poszczególnych członków zarządu Orlen S.A. W centrum zainteresowania znalazł się Daniel Obajtek, jednakże zawiadomienie obejmuje również inne osoby z zarządu, w tym Zofię Paryłę, byłą prezes zarządu grupy Lotos w latach 2020-2022, oraz inne członków zarządu tejże grupy.

 

Dodatkowo, posłowie zdecydowali się na kolejne zawiadomienie w związku z działalnością Jacka Sasina. Jego nadzór nad procesem połączenia Orlenu z Lotosem budzi poważne wątpliwości. Ta seria kroków prawnych ma na celu rzetelne wyjaśnienie wszystkich aspektów tej głośnej sprawy, która wywołuje burzliwe dyskusje w przestrzeni publicznej oraz politycznej.

 

Źródło: onet.pl

Daniel Obajtek odwołany z zarządu PKN Orlen! Szymon Hołownia nie pozostawił na nim suchej nitki

Komentarze