Dodatkowe 300 zł przyznawane co rok! Trwają przygotowania projektu.

300

Rodzice dzieci uczęszczających do szkół będą mogli liczyć na 300 zł przyznawane co rok. Tak wynika z projektu ustawy, który trafił już do konsultacji społecznych.

Program „Dobry start”, czyli dodatkowe świadczenie w postaci 300 zł na dzieci uczące się, będzie wypłacane co rok. Tak wynika z projektu ustawy, który trafił już do konsultacji społecznych.

 

– Chcemy jednak, by rozwiązanie to było pewne i gwarantowane ustawą – dlatego przygotowaliśmy projekt ustawy regulującej prawo do świadczenia „Dobry start” – przekazała Marlena Maląg, szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

Obecnie program realizowany jest na podstawie uchwały i rozporządzenia Rady Ministrów. 300 zł na każde uczące się dziecko wciąż będzie wypłacane niezależnie od dochodów. Tak jak w przypadku świadczenia 500 plus, wnioski o 300 zł będzie można składać drogą elektroniczną od 1 lutego, a drogą tradycyjną – od 1 kwietnia. Nie zmieni data końcowa okresu przyjmowania wniosków- jest nim 30 listopada.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: 8-letnia dziewczynka zmarła ze… STAROŚCI. Poznaj poruszającą historię Ani.

 

 

Program „Dobry Start” ma na celu wsparcie rodziców w wydatkach związanych z rozpoczęciem roku szkolnego. W jego ramach każdemu uczącemu się dziecku, do 20. roku życia, przysługuje 300 zł na wyprawkę szkolną. Świadczenie nie przysługuje jednak dzieciom uczęszczającym do przedszkola i zerówki. Nie obejmuje także studentów. W 2019 r. świadczenie trafiło do 4,5 mln uczniów, a na realizację programu , wraz z kosztami obsługi, rząd wydał niemal 1,4 mld zł.

 

fot. pixabay

 

Komentarze