Donald Trump ukrywał PŁACENIE ZA MILCZENIE! Miał także romans z…

Decyzja zapadła w sądzie w Nowym Jorku. Data 25 marca bieżącego roku została wyznaczona na rozprawę dotyczącą byłego prezydenta USA, Donalda Trumpa.

 

Zarzuty, które stawiane są Trumpowi, dotyczą ukrywania płatności za milczenie w trakcie kampanii wyborczej w 2016 roku. Ta decyzja oznacza nie tylko pierwszy taki przypadek w historii, kiedy były prezydent USA staje przed sądem w sprawach karnych. To także zapowiedź jednego z najbardziej głośnych procesów w ostatnich latach.

 

Odrzucenie wniosków o umorzenie sprawy czy przełożenie procesu było jednoznaczne. Sąd wyznaczył datę posiedzenia na 25 marca i podkreślił, że to wówczas zostanie wyłoniona ława przysięgłych. Sędzia zaznaczyła, że proces może trwać nawet sześć tygodni, co wskazuje na jego złożoność i znaczenie.

 

facebook.com/DonaldTrump

 

Trump wyraził swoje zdanie już po przybyciu do sądu. Zasugerował, że całe postępowanie miało miejsce lata temu. Obecnie dla Donalda Trumpa jest tylko sposobem na zaszkodzenie mu w zbliżających się wyborach prezydenckich. Jego obrońcy również starali się przekonać sąd o potrzebie odroczenia posiedzeń, zważywszy na udział Trumpa w prawyborach Partii Republikańskiej. Twierdzili, że proces może negatywnie wpłynąć na przebieg kampanii wyborczej.

 

Wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego grzmi po słowach Donalda Trumpa! Czy Europa poradzi sobie bez wsparcia USA?

 

Sprawa dotyczy fałszowania dokumentów biznesowych i ich związku z płatnością dla aktorki filmów dla dorosłych, Stormy Daniels. Według śledczych, kwota 130 tys. dolarów miała być zapłatą za milczenie w sprawie rzekomego romansu Daniels z Trumpem podczas kampanii wyborczej 2016 roku. Prokuratura tłumaczyła, że samo fałszowanie dokumentów nie jest zazwyczaj uznawane za przestępstwo. Jednakże, w tym przypadku działanie to miało na celu ukrycie innych nielegalnych działań, zwłaszcza naruszenie prawa wyborczego w stanie Nowy Jork.

 

Sprawa ta ma swoje korzenie również w działaniach byłego prawnika Trumpa, Michaela Cohena. Skazano go w 2018 roku za podobne zarzuty oraz oszustwa podatkowe. Wszystko to tworzy złożony obraz sytuacji, która teraz staje się przedmiotem publicznego zainteresowania i dyskusji na temat granic władzy oraz sprawiedliwości w systemie prawno-politycznym USA.

 

Źródło: onet.pl

USA: Donald Trump uważa, że Rosja powinna zaatakować państwa NATO!

Komentarze