Donald Tusk zarabiał 30 TYSIĘCY MIESIĘCZNIE! PO nie STAĆ już na Tuska?!

Czy Donald Tusk straci finansowo na powrocie do Polski? Do tej pory jako szef Europejskiej Partii Ludowej zarabiał 30 tysięcy miesięcznie. Kto i ile płaci teraz byłemu premierowi?

Platformy Obywatelskiej nie stać

Donald Tusk do tej pory nie narzekał na zarobki. Wiodło mu się nadzwyczaj dobrze jako szefowi Europejskiej Partii Ludowej. Co miesiąc na jego konto wpływało 30 tysięcy złotych. Teraz, gdy zdecydował się na powrót do kraju i na kierowanie Platformą Obywatelską jego zarobki ulegną zmianie. Partii nie stać na płacenie Tuskowi takich pieniędzy, jakie zarabiał do tej pory. Choć wiadomo, że za bycie szefem partii powinien otrzymywać pensję. Tylko jaką?

Kasa dla Tuska?

W Platformie Obywatelskiej szef partii i jego zastępca nie otrzymują specjalnej pensji za pełnienie takich stanowisk. To łączy się z funkcją posła. Otrzymują jedynie wynagrodzenie poselskie. Borys Budka właśnie tylko z tego żył. Nie zarabiał dodatkowych pieniędzy za to, że jest szefem partii. Podobnie jest z wiceprzewodniczącymi Platformy Obywatelskiej. Za sprawowanie funkcji nie otrzymują dodatkowych profitów. Jednak Donald Tusk nie jest posłem. Dopóki jest szefem Europejskiej Partii Ludowej będzie otrzymywał stamtąd wynagrodzenie. Tusk przez rok otrzymuje też odprawę w kwocie 40 tysięcy złotych miesięcznie za to, że był szefem Rady Europejskiej.

Facebook/Donald Tusk

Jak żyć?

Donald Tusk mógł łączyć funkcję szefa PO i Europejskiej Partii Ludowej. Jednak chce skupić się tylko i wyłącznie na PO. Oznacza to, że na jesieni, gdy w EPL dojdzie do wyborów, straci on wynagrodzenie. W Platformie Obywatelskiej mówi się o tym, że naturalną konsekwencją powrotu Tuska do PO jest ustalenie dla niego wynagrodzenia. Na razie jednak nie wiadomo, o jakiej kwocie można w ogóle mówić. Czy Donald Tusk będzie zadowolony z partyjnych zarobków?

Źródło: Fakt

Zdjęcia: Facebook/Donald Tusk

 

Komentarze