DRAMAT GIMNASTYCZKI. Złamała kręgosłup podczas występu! [VIDEO]

kręgosłup

Rosyjska gimnastyczka Jewgienija Asonowa złamała kręgosłup w czasie zawodów w Rydze. Asonowa wykonywała ćwiczenie na szarfie. Kiedy Asonowa znalazła się na samej górze, linka mocująca szarfę zerwała sie. Gimnastyczka spadła z wysokości około 7 metrów. Do wydarzenia doszło 24 listopada, jednak dopiero teraz media nagłośniły całą sprawę.

,,Na początku nic nie czułam, potem poczułam silny ból. Od razu zrozumiałam, że złamałam kręgosłup. Nie wiem, jak długo jechałam w karetce. Obudziłam się już po operacji” – powiedziała Jewgienija Asonowa w rozmowie z serwisem 5-tv.ru.

 

ZOBACZ TAKŻE: ŚMIERTELNA CHOROBA KSIĘŻNEJ! Zostało jej zaledwie kilka lat życia…

 

Zawodniczka spadła z ośmiu metrów. Złamała dwa kręgi – po jednym w odcinkach piersiowym i lędźwiowym. Dodatkowo doszło do przerwania rdzenia kręgowego.  Jewgienija Asonowa nie ma czucia w nogach i nie wiadomo czy jeszcze kiedykolwiek będzie chodzić. Według doniesień mediów, organizatorzy zawodów w Rydze nie zapewnili odpowiedniej opieki medycznej zawodnikom.

 

„W jej programie nie było niebezpiecznych elementów. Jewgienija kończyła występ, ale podczas ostatniej figury – ślizgu w dół na płótnie – konstrukcja zerwała się. Na miejscu nie było karetki, a jedynie pielęgniarka, która nie była w stanie udzielić jej pomocy. Mieliśmy szczęście, że ratownicy szybko się zjawili. Żenia przeszła operację w trybie pilnym. – napisała o zdarzeniu trenerka Jelena Kustowa za pośrednictwem portalu społecznościowego VKontakte.

 

https://www.instagram.com/p/B5vye9UK5Cf/

Komentarze