Euro 2020: Polską siłą napędową będą pomocnicy! Centrum dowodzenia w samym środku!

Trener biało-czerwonych Paulo Sousa stawia na środkowych pomocników. Ci zawodnicy sprawdzili się w ostatnich meczach. Czy ta strategia przyniesie nam sukces?

Pomysły selekcjonera

Trener Pulo Sousa chce, żeby centrum dowodzenia biało-czerwonych było w centrum pola. Do tej pory znajdowało się na skrzydłach. Jednak trener Sousa zmienia strategię na Euro 2020. Czy to przyniesie sukces polskim piłkarzom? Marcin Żewłakow skomentował pomysły Sousy:

Teraz w naszej kadrze, nie licząc Roberta Lewandowskiego, najwięcej zależy od środka pola. Nie mamy takich skrzydeł, które są w stanie porwać naszą drużynę.

Pomocnicy reprezentacji dadzą radę?

Pomocnicy reprezentacji Polski mają stać się prawdziwą siłą napędową podczas Mistrzostw Europy. Grzegorz Krychowiak grał jak za dawnych lat. Piłkarz asystował, strzelał, dryblował. Przeciwnicy próbowali go zatrzymać we dwóch, a nawet we trzech. Dopiero po transferze do Lokomotivu Moskwa, Grzegorz Krychowaik przypomniał sobie grę z młodości. Jednak teraz było o wiele lepiej bo zdobywał bramki i notował ostatnie podania na dużo wyższym poziomie gry. Sezon 2020/21 zakończył z 11 trafieniami.

Sprawdzeni piłkarze

Świetnie poradził sobie w sezonie Piotr Zieliński, który zdobył 10 bramek i zaliczył 13 asyst. Mateusz Klich z Leeds też nieźle sobie radził. Zdobył cztery gole. Natomiast Jakub Moder dobrze grał w lidze angielskiej. W tym roku brylował w Birghton&Hove Albion. Czy postawienie na środkowych pomocników podczas Euro 2020 to dobry pomysł? Czy ta strategia przyniesie sukces biało-czerwonym, a nam wiele sportowych emocji? Jak sądzicie?

Facebook/Łączy nas piłka

Źródło: Fakt

Zdjęcia: Facebook/Łączy Nas Piłka

 

Komentarze