Fame MMA chce 2,5 mln zł od 12 latka z zespołem Aspergera! Wszystko przez…

Choć Fame MMA to stosunkowo nowe zjawisko w polskim internecie, to wywołało już niemałe zamieszanie. Wszystko przez kontrowersyjnych zawodników, momentami brutalne konferencje i rzekomy negatywny wpływ na młodych internautów.

Teraz wokół tej gali wybuchła nowa afera. Co ciekawe, to organizatorzy domagają się odszkodowania od jednego z widzów. Jest nim nastoletni chłopiec! Ponadto cierpi on na zespół Aspergera. Czym zawinił dwunastolatek? Otóż nielegalnie transmitował trzecią edycję Fame MMA na swoim kanale. W związku z tym przedstawiciele wydarzenia zażądali zadośćuczynienia w wysokości aż 2,5 miliona złotych. Do sprawy włączyli się rodzice chłopca, którzy próbują tłumaczyć, jak zaburzenie wpływa na umiejętność odróżniania przez niego dobra od zła. Uważają też, że kara jest zbyt surowa.

Głos w tej sprawie zabrał tata Aleksandra. Wyjaśnił, że wraz z żoną starają się kontrolować to, co syn robi w Internecie. Nie zabraniali mu prowadzić kanału na YouTube, gdyż było to jego pasją. Feralnego wieczoru, gdy chłopiec wykupił dostęp do obejrzenia walk i udostępnił je w internecie, rodzice byli poza domem. Teraz mają zapłacić za retransmisję aż dwa i pół miliona złotych. 

„Jestem oficerem pożarnictwa, moja żona pracuje w branży hotelarskiej. Skąd mielibyśmy wziąć ponad dwa miliony złotych?” – pyta rozgoryczony mężczyzna. 

Organizator Fame MMA zaproponował im jednak ewentualną ugodę. Warunkiem jest występ w edukacyjnym filmie, który ma przestrzegać przed powtarzaniem tego, co zrobił 12-latek. Jednak rodzina Aleksandra nie chce się na to zgodzić ze względu na niejasne warunki. Są przygotowani na sądową batalię. Mimo wszystko są skłonni wziąć udział w wyżej wspomnianym projekcie, o ile będą pewni bezpieczeństwa swojego syna. 

Pojawiły się również informacje na temat sprostowania ze strony spółki Fame MMA. Ich zdaniem było zupełnie odwrotnie – najpierw proponowano rodzinie występ w filmie edukacyjnym i 1500 zł kary. Pozew do zapłaty ponad dwóch milionów pojawił się, gdy rodzice chłopaka odmówili. Ponadto odnieśli się do argumentów strony przeciwnej:

„Wskazać należy, że Fame MMA od początku powstania przedmiotowego sporu miała na celu dobro osoby, jaką jest Aleksander, tym bardziej uwzględniając stan jego zdrowia. Niemniej jednak przedstawienie przez rodziców Alexandra swojego syna jako osoby pozbawionej umiejętności odczytywania konsekwencji swoich czynów stoi w sprzeczności ze stanem faktycznym w niniejszej sprawie.”

Komentarze