FANI W ŻAŁOBIE! NIE ŻYJE aktorka kultowej serii filmów o…

aktorka

Nie żyje francuska aktorka, której najsłynniejszą rolą filmową było wcielenie się w Dominique „Domino” Derval, dziewczynę Bonda w filmie „Operacja Piorun” z 1965 roku w reżyserii Terence’a Younga. Claudine Auger zmarła mając 78 lat.

Aktorka Claudine Auger zasłynęła najbardziej jako pierwsza francuska dziewczyna Bonda. Zagrała w dziesiątkach filmów, głównie kina europejskiego. Wielokrotnie występowała jako modelka. Przyczyny śmierci aktorki nie są znane.

Największą popularność przyniosła Auger rola dziewczyny Bonda. W 1965 zagrała tajemniczą postać Dominique Derval, znaną również jako Domino, w filmie „Operacja Piorun” z Seanem Connerym w roli głównej. Ciekawostką jest to, że aktorka wszystkie trudne akrobacje i sceny podwodne zagrała sama, nie skorzystała z dublerki.

W wieku 18 lat wyszła za mąż za francuskiego reżysera Pierre’a Gasparda-Huita, który był od niej starszy o 25 lat. Zagrała później w kilku jego filmach, m.in. w „The Iron Mask” z 1962 roku. Później jej mężem był biznesmen Peter Brent. Z Peterem była aż do jego śmierci w 2008 roku. Mieli córkę, Jessicę Claudine Brent, urodzoną w 1991 roku. 

 

Rolę w filmie o słynnym agencie 007 dostała przypadkiem. Podczas wakacji na Bahamach zwróciła na siebie uwagę osób z produkcji, które zaproponowały jej casting. Ze względu na słabą znajomość języka angielskiego w postprodukcji głos jej postaci podkładała niemiecka aktorka. 

 

 

aktorka

 

fot. facebook

Komentarze