GDAŃSK: zacumował jacht w niedozwolonym miejscu. Policja znalazła TO w środku

W sobotę, 1 czerwca, około godziny 7 rano, policjanci z Gdańska przeprowadzili kontrolę jachtu motorowego, który był zacumowany w niedozwolonym miejscu. Kontrola zakończyła się zatrzymaniem 52-letniego mężczyzny oraz 25-letniej kobiety, którzy znajdowali się na pokładzie.

 

Podczas interwencji okazało się, że sternik nie posiadał odpowiednich uprawnień do sterowania jachtem. Dodatkowo, był pod wpływem alkoholu – badanie wykazało 0,4 promila w jego organizmie. Na jaw wyszedł także fakt, że mężczyzna jest poszukiwany przez sąd w Malborku. Ma do odbycia 20 dni kary pozbawienia wolności za wcześniejsze wykroczenie związane z prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu.

 

Podczas przeszukania, w kieszeni spodni mężczyzny funkcjonariusze znaleźli woreczki strunowe zawierające biały proszek. 52-latek przyznał, że jest to kokaina. Kolejne porcje tego samego narkotyku policjanci znaleźli w plecaku 25-letniej kobiety, która była pasażerką jachtu.

 

Ze względu na podejrzenie, że mężczyzna mógł być również pod wpływem narkotyków, została pobrana od niego krew do badań na obecność środków odurzających. Wyniki tych badań mogą mieć istotne znaczenie w dalszym postępowaniu.

 

Antek Królikowski prowadził samochód pod wpływem narkotyków! Aktor nie stroni od kłopotów…

 

Oboje zatrzymani – 52-letni mieszkaniec Malborka i 25-letnia mieszkanka Gdańska – usłyszeli zarzuty. Mężczyźnie postawiono zarzut posiadania dwóch porcji kokainy, natomiast kobieta została oskarżona o posiadanie pięciu porcji tego narkotyku.

 

Za posiadanie narkotyków w Polsce grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Ponadto, za prowadzenie pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym pod wpływem narkotyków grozi do trzech lat więzienia oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W przypadku prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu, kodeks przewiduje karę aresztu lub grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Do zdarzenia doszło w porannych godzinach, kiedy to jacht motorowy, prowadzony przez 52-latka, odcumował z nadbrzeża w miejscu, gdzie cumowanie jest zabronione. Policjanci zareagowali natychmiast, przeprowadzając kontrolę. W wyniku tej interwencji ujawniono liczne nieprawidłowości oraz popełnione przestępstwa.

 

Zatrzymanie tych osób i ujawnienie narkotyków to przykład skutecznej pracy gdańskiej policji, która zapobiega łamaniu prawa na wodach regionu. Przeprowadzona akcja pokazała, jak ważne są kontrole w miejscach publicznych, w tym na wodach. Tutaj również obowiązują przepisy mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom.

 

Policja apeluje do wszystkich osób korzystających z pojazdów wodnych o przestrzeganie obowiązujących przepisów i zasad bezpieczeństwa. Brak uprawnień, prowadzenie pod wpływem alkoholu lub narkotyków, a także posiadanie środków odurzających to poważne wykroczenia. Niosą one za sobą najsurowsze konsekwencje prawne.

 

Zatrzymanie 52-latka i 25-latki w Gdańsku to przypomnienie o odpowiedzialności, jaką ponoszą wszyscy korzystający z pojazdów wodnych. Działania policji skutecznie eliminują zagrożenia związane z nieprzestrzeganiem prawa, przyczyniając się do zwiększenia bezpieczeństwa na wodach regionu. Warto pamiętać, że przepisy dotyczące bezpieczeństwa są tworzone z myślą o ochronie życia i zdrowia wszystkich użytkowników.

 

Źródło: o2.pl

 

Jacht Marc’a Anthony’ego doszczętnie SPŁONĄŁ!

Komentarze