Gdy zobaczysz MONETĘ W DRZWIACH swojego SAMOCHODU wiedz, że jesteś w NIEBEZPIECZEŃSTWIE!

Zobaczyłeś monetę w drzwiach swojego samochodu? Uważaj, możesz być w niebezpieczeństwie!

Wydawać by się mogło, że pieniądze za klamką naszego auta zwiastują szczęście, ale w rzeczywistości, oznaczają to, że ktoś będzie chciał ukraść nasze auto. Ta irracjonalnie prosta metoda, pozwala złodziejom z dużą łatwością kraść auta.

Złodzieje radzą sobie na coraz to wymyślniejsze sposoby . Gdy dociera do nas  informacja o nowej metodzie grabieżców, ci prawdopodobnie mają już opatentowaną kolejną, o której mało kto wie. Okazuje się, że zwykła moneta może okazać się pomocna w kradzieży samochodu.

Gdy zostawiamy swoje auto na parkingu, idąc na zakupy do centrum handlowego lub wybierając się do pracy, wtedy złodziejaszek nie próżnuje. Na publicznym parkingu złodziej nie wzbudzi podejrzeń, bo przecież nikt nie będzie wypytywał, czy auto, przy którym stoi należy do niego.

Zanim wyjedziemy autem z publicznego parkingu, należy obejść samochód i sprawdzić, czy nie rzuca nam się w oczy coś podejrzanego. Szczególnie należy zwrócić uwagę na monety w klamkach. Bardzo łatwo je przeoczyć, niestety mogą one stanowić ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa naszego auta. Przy pomocy jednogroszówki można ukraść nawet najdroższy samochód.

Pieniądze za klamką auta nie wróżą nic dobrego…

Najczęściej złodzieje stosują tę metodę na tylnych drzwiach od strony pasażera, gdyż kierowca zagląda tam najrzadziej. Podczas gdy auto stoi na parkingu, odciągają delikatnie klamkę, a pomiędzy powstałą szparę wsadzają monetę. W efekcie, gdy będziemy zamykać drzwi za pomocą kluczyka, centralny zamek nie zamknie owych drzwi, gdyż wyczuje opór w postaci pociągniętej klamki. Później złodziej będzie mógł bez problemu wejść do środka i jeśli nie ukraść auto, to przynajmniej skraść  znajdujące się w nim wartościowe przedmioty.

Oczywiście nie działa to w przypadku każdego auta. W niektórych autach lekkie pociągnięcie klamki nie zostanie wykryte przez zamek centralny. Należy przypomnieć, iż starsze auta, bez zamka centralnego również nie są zagrożone, gdyż każde drzwi trzeba zamknąć ręcznie. Podobnie jest w samochodach, w których ten mechanizm uległ uszkodzeniu. Jednak należy pamiętać, że warto uważać, ponieważ nawet drobny szczegół, może pozbawić nas niemałych pieniędzy.

Komentarze