Giertych ujawnia list od prezydenta. Te słowa mogą szokować!

Roman Giertych, który jest podejrzany o wyprowadzenie i przywłaszczenie pieniędzy z giełdowej spółki deweloperskiej Polnord, dostał list ze wsparciem od Lecha Wałęsy. Co napisał były prezydent?

Treść listu Giertych opublikował na Twitterze. Wałęsa gorąco wspiera w nim mecenasa.

Zobacz także: TO dlatego Facebook zablokował fanpage Janusza Korwin-Mikkego!

– Z niepokojem obserwuję działania rządu PiS skierowane przeciwko Panu. Zamykanie przeciwników politycznych pod fikcyjnymi zarzutami przypomina czasy PRL, gdy walczyłem o Niepodległą Polskę i też wiele razy czułem na swych rękach dotyk kajdanek – napisał Lech Wałęsa.

Były prezydent stwierdził ponadto, że życzy Giertychowi „wiele siły i wytrwałości wierząc, że już niedługo ta koszmarna dyktatura przeminie”.

– Panie Prezydencie bardzo dziękuję za ten list i wyrazy wsparcia. To dla mnie prawdziwy zaszczyt – odpowiedział Giertych.

Fot. Pixabay

Prokuratura uważa, że Roman Giertych i jego kancelaria obracały wierzytelnościami bez wartości, co naraziło spółkę Polnord na duże straty.

Prokuratura ustaliła wobec mecenasa 5 mln zł poręczenia majątkowego. Zawieszono go w czynnościach adwokata i orzeczono zakaz opuszczania kraju oraz dozór policji połączony z zakazem kontaktowania się z pozostałymi podejrzanymi.

Zobacz także: Państwo inwigiluje Polaków przez aplikację kwarantanny? Rząd będzie się z tego tłumaczył!

  • Fot. Twitter, Pixabay
  • Źródło: wp.pl, Twitter

Komentarze