Gwiazda „Rodziny Zastępczej” walczy z NOWOTWOREM!

„Rodzina zastępcza” to serial, który nieprzerwanie od lutego 1999 roku do grudnia 2009 roku bawił miliony rodzin w Polsce. Polsatowska produkcja doczekała się rzeszy fanów, którzy z zapartym tchem śledzili przygody głównych bohaterów i ich życiowe perypetie. Niestety w ostatnim czasie napłynęła bardzo smutna informacja dotycząca jednego z aktorów. Okazuje się, że Tomasz Dedek walczy z nowotworem prostaty.

Tomasz Dedek znany jest wszystkim fanom „Rodziny Zastępczej” z roli Jędruli. Aktora nie sposób pomylić z nikim innym, ponieważ jest jednym z najbardziej charakterystycznych postaci polskiej sceny filmowej. I choć ma na swoim koncie udział wielu produkcjach to większości z nas utkwił w pamięci z niezapomnianej roli Jędruli, który rzuca śmiesznymi tekstami na zawołanie i jest mistrzem ciętej riposty. Aktor pojawił się ostatnio w studiu „Dzień dobry TVN”, gdzie w szczerym wywiadzie zdradził, że od pewnego czasu walczy z chorobą nowotworową.

 

Aktor ze szczegółami opowiedział jak zaczęły się jego problemy. Początkowo nic nie zwiastowało tak dramatycznej sytuacji, ponieważ zaczęło się od błahego bólu biodra. Niestety wynik rezonansu magnetycznego był jednoznaczny, przerost prostaty. Lekarz zlecił dodatkowe badania, min biopsję, po której wynikach świat aktora odwrócił się o 180 stopni. Tomasz Dedek usłyszał, że choruje na złośliwego raka prostaty. Aktor wspomniał w studiu:

 

„W skali do 10 punktów miałem 9,  to była sytuacja zagrażająca życiu. Trafiłem na wspaniałego lekarza i podjęliśmy decyzję o operacji „.

Dedek przeszedł już pierwszy etap leczenia, ma za sobą radioterapię, chemioterapię i leczenie hormonalne. Jednak przed nim jeszcze długa walka. Nam nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki i życzyć jak najszybszego powrotu do zdrowia.

 

 

 

 

źródła: plotek.pl, foto youtube.com

Komentarze