HAMBURG: 18-latka porwała dziecko ze szpitala w przebraniu lekarki

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w Hamburgu w klinice Helios Mariahilf, gdzie 18-letnia kobieta w przebraniu lekarki porwała pięciodniowe dziecko ze szpitala, raniąc matkę psychicznie i wywołując falę chaosu. Zdarzenie to stanowiło prawdziwy koszmar dla matki, która nie podejrzewała, co ją spotka w trakcie rutynowego badania w szpitalu.

W poniedziałkowy wieczór około godziny 19.45 matka i jej niemowlę znajdowały się na oddziale noworodkowym w hamburskiej klinice. Sytuacja nabrała dramatycznego obrotu, gdy do kobiety podszedł pozornie lekarz, przekazując informację o paczce dla niej na punkcie informacyjnym. Lekarka stwierdziła, że może odejść, a ona zajęłaby się jej dzieckiem. Niestety, rzeczywista tożsamość tej osoby okazała się druzgocąca – była to 18-letnia Bułgarka przebrana za lekarkę, która miała zamiar porwać noworodka, odciągając matkę od jej dziecka.

Gdy matka zdobyła świadomość, że padła ofiarą oszustwa, a jej niemowlę zniknęło z fałszywą lekarką, natychmiast wezwała pomoc policji. W wyniku tego zdarzenia rozpoczęto obszerną obławę, alarmując patrole z różnych części Hamburga.

Co więcej, pojawiły się doniesienia sugerujące, że przed wejściem do szpitala doszło do konfrontacji dwóch dużych rodzin z Bułgarii, złożonych łącznie z około 40 osób. Te grupy rzekomo zaatakowały się nawzajem, oskarżając się o udział w porwaniu. Sytuację udało się ostatecznie uspokoić dzięki interwencji policji.

Po pewnym czasie porwana 18-latka, w towarzystwie brata, wróciła z dzieckiem do szpitala, oddając noworodka personelowi medycznemu. Kobieta została aresztowana, a śledztwo w sprawie porwania dziecka nadal trwa. Rodziną dotkniętą tragedią zajmuje się zespół interwencji kryzysowej Czerwonego Krzyża.

Policja informuje, że kobieta była w krytycznym stanie psychicznym w chwili popełnienia przestępstwa, co może tłumaczyć jej zachowanie. Dodatkowo, podaje się do wiadomości, że 18-latka niedawno doświadczyła poronienia, co mogło wpłynąć na jej psychiczną kondycję.

Źródło: wp.pl

Polacy nie chcą już oglądać piłki nożnej? Tomasz Kozłowski przekazał złe wieści

Komentarze