Hanna Lis W CIĄŻY! Wyciekły zdjęcia!

ciąży

Hanna Lis w ciąży. Zobaczcie zdjęcia prezenterki!

Ciężarna Hanna Lis

Hanna Lis wrzuciła na swojego Instagrama zdjęcia, na których jest w ciąży. Prezenterka uznała, że to doskonała okazja, żeby po raz kolejny poruszyć niezwykle ważny dla niej temat. Chodzi o jej chorobę – endometriozę.

Zagrożona ciąża

Dziennikarka napisała w poście, że przez swój stan, jej ciąża była dwukrotnie zagrożona i myślała, że nie uda jej się urodzić zdrowego dziecka. Dziś Hanna jest matką dwóch dorosłych córek, a opublikowane przez nią zdjęcia pochodzą sprzed wielu lat.

Lis napisała na Instagramie:

„Z cyklu „trudne słowo na E”, a więc ENDOMETRIOZA. Na pierwszym planie jedno z nielicznych zdjęć, jakie mam z moich ciąż. 6. miesiąc z Anką. A teraz przesuńcie w prawo karuzelę. Na drugim, pod bluzką, 8-miesięczna Julka. Nie pozwalałam sobie robić zdjęć w ciąży. Żeby nie zapeszyć. Bo te najpiękniejsze w życiu kobiety 9 miesięcy, były dla mnie zarazem czasem największego lęku. Obie ciąże zagrożone przez endometriozę, ciężko wywalczone, cudem uratowane. Miałam farta, że choroba pozwoliła mi w ogóle zostać matką. Niektórzy pytają po co w ogóle o tym mówię, oskarżają o ekshibicjonizm, etc. 🙈”.

ciąży
Instagram

W dalszej części postu Hanna mówi, że zamierza mówić o swojej przypadłości głośno i zdecydowanie.

„Nie przestanę o tym mówić. Przeciwnie. Będę mówić częściej i głośniej. Czy wiecie, że endo to główna przyczyna niepłodności i choruje na nią, co siódma, a nawet co piąta kobieta? Ból endo jest porównywalny do bólu spowodowanego zawałem serca? Że może być powodem resekcji nerki? Jelita? Stomii? Że miliony dziewczyn cierpią na tę chorobę średnio 7-10 lat, zanim ktoś (w końcu) postawi prawidłową diagnozę (a nawet wtedy niekoniecznie zacznie prawidłowo leczyć)… Dziś endometriozę z powodzeniem się leczy! Można żyć bez bólu! Można zostać matką! Uwierzcie w to! Nie wierzcie, że „ma bolec”, że „taka pani uroda”. A nade wszystko nie dajcie sobie wmówić, że endometrioza, to „wstydliwa choroba”! Mówcie o niej głośno, tak jak ja, bo to pomaga innym, uświadamia! Walczcie o siebie, nie poddawajcie się dziewczyny, a wygracie! I wy, panowie: wspierajcie swoje kobiety proszę”.

Czytaj też: SENSACYJNE doniesienia z Wielkiej Brytanii. Kate jest w…

ciąży
Instagram

Źródło: Instagram

Zdjęcia: Instagram

Komentarze