Hołownia: „Trzaskowski NIE powinien być prezydentem. Zamierzam go…”

Hołownia szczerze o Trzaskowskim. Powiedział, że nie powinien być prezydentem.

-Będziemy się pewnie ścigać z Rafałem Trzaskowskim do samego końca, może miniemy się przy wejściu do drugiej tury o procent lub dwa – mówił Szymon Hołownia w programie „Onet Rano”.  Kandydat na prezydenta powiedział, że Rafał Trzaskowski nie powinien być prezydentem Polski. Jednak zapowiedział, że jeśli wygra wybory, to kiedyś nominuje Trzaskowskiego na premiera.

– Na 5 km przed metą przyjechał busik, który wypakował świeżego, wysportowanego kandydata. Dołączył do wyścigu, który trwa już od dłuższego czasu –  mówił w porannym programie Onetu Szymon Hołownia.

– Rafał Trzaskowski przy wszystkich jego osobistych zaletach i przy tym, że jest po prostu sympatycznym gościem i pewnie coraz lepszym prezydentem Warszawy, kompletnie nie powinien być prezydentem Polski, właśnie dlatego, że jest elementem tego układu wzajemnie się kontrolującego i spinającego od 15 lat, czyli PiS i Platformy – wyjaśniał swój punkt widzenia Hołownia.

Bezpartyjny kandydat na prezydenta dodał, że wie ile złego w Polsce robi PiS. Jednak jak powiedział wie także ile dobrego nie robi Platforma Obywatelska. Jak dodał Hołownia Trzaskowski nie tyle zagraża jemu, ile pewnej wizji Polski.

– On zagraża pewnej wizji Polski, do której ja jestem przekonany – tłumaczył. – Od dawna jestem tym wyborcą Platformy, który głosował na nią ze względu na to, że to mniejsze zło, bo nie widziałem tam żadnego potencjału zmiany, kreatywności, tylko taką siłę, która miała być przeciwko PiS i blokować PiS – powiedział Hołownia.

https://youtu.be/TFwlfXo_bYg

Komentarze