HOŁOWNIA zdradził KTO FINANSUJE JEGO KAMPANIĘ prezydencką!

Hołownia

8 grudnia 2019 roku Szymon Hołownia ogłosił, że zamierza wystartować w najbliższych wyborach prezydenckich. Wiadomość o wzięciu udziału w wyborach wzbudziło niemałe poruszenie i sprowokowało wiele plotek, które odnosiły się przede wszystkim do kwestii jej finansowania. Pan Szymon odniósł się oficjalnie do tych plotek. 

Szymon Hołownia będzie się ubiegał o fotel prezydenta w nadchodzących wyborach. Jego Kandydatura była ogromnym zaskoczeniem dla środowiska politycznego ale także dla samych obywateli. W sieci pojawiały się wówczas plotki dotyczące motywacji, czy też źródeł finansowania działań dziennikarza.Najpopularniejsza prawdopodobnie pogłoska opierała się na domniemaniu, że za Hołownią stoi w rzeczywistości Dominika Kulczyk oraz jej pokaźny majątek.

 

ZOBACZ TAKŻE: ŚMIERTELNA CHOROBA KSIĘŻNEJ! Zostało jej zaledwie kilka lat życia…

 

miliarderka stosunkowo szybko odpowiedziała osobiście na krążące plotki. W wydanym komunikacie przekazała bowiem:

„W związku ze spekulacjami medialnymi na temat mojego rzekomego zaangażowania materialnego w kampanię wyborczą pana Szymona Hołowni oświadczam, że pozostając wrażliwą na sprawy społeczne, nie angażuję się, ani nie zamierzam angażować się w żadne działania o charakterze politycznym.”

 

Szymon Hołownia głos w sprawie zabrał nieco później. W rozmowie z „Tygodnikiem Powszechnym” dziennikarz odniósł się jednak ostatecznie do kwestii grupy swoich pomocników, doradców oraz osób sponsorujących przedwyborcze działania. Kandydat przekazał:

„Nie ma tu żadnych pieniędzy Dominiki Kulczyk. Ani nikogo z listy najbogatszych Polaków. Liczę na finansowanie społecznościowe i wierzę, że to najlepsza i najskuteczniejsza metoda. Jeśli zmiana, której chcemy, ma być autentyczna, sfinansować ją musimy sobie sami.”

 

fot. instagram

 

 

Komentarze