Ile rodzajów alkoholi, tyle emocji im towarzyszy. TAK wpływają na nas poszczególne drinki!

Wielu z nas wydaje się, że spożyty alkohol w każdym przypadku powoduje rozluźnienie. Natomiast ten przedawkowany może wywołać zachowania agresywne. Okazuje się jednak, że to nieprawda. Każda opcja, którą możesz zamówić przy barze inaczej wpłynie na Twoje samopoczucie oraz zachowanie. Naukowcy Public Health Wales and King’s College London przeprowadzili w tej kwestii dokładnie badania. W tym celu została przeprowadzona ankieta wśród licznej, bo liczącej aż 30 tysięcy osób grupy. Na pytania odpowiadali młodzi ludzie w wieku 18-24 lata. Mieli za zadanie opisać uczucia, które zwykle towarzyszą im po wypiciu piwa, wina oraz trunków wysokoprocentowych. Wyniki tych badań okazały się absolutnie zaskakujące!

Piwo

Podczas badań ustalono, że to właśnie złoty trunek wywiera najmniejszy wpływ na nasze zachowanie. Uczestnicy orzekli, że jedyne, co odczuli to rozluźnienie oraz przyrost pewności siebie. Wśród nich było sporo osób, które dodały, że po spożyciu piwa odczuwają senność.

Wino

Ponad połowa ankietowanych przyznała, że wypicie go powoduje uczucie rozluźnienia jeszcze większe, niż w przypadku piwa. Jednak zdaniem aż 60% uczestników wrażenie zmęczenia jest bardziej intensywne niż w przypadku poprzedniego trunku.

Wysokoprocentowe

Zdaniem ankietowanych działanie tych alkoholi jest najsilniejsze. Niestety, uczucie błogiego relaksu jest w tym przypadku bywa niemożliwe do osiągnięcia. Część uczestników badania wyznała, że wódka, whisky, rum i inne najczęściej wywołują zachowania agresywne. Lecz odnotowano również, że 43% osób po wypiciu czegoś mocniejszego potrafi się fantastycznie bawić, mieć mnóstwo energii, a nawet… czuć się sexy. 

Komentarze