IMGW OSTRZEGA: Intensywne opady śniegu i ulewy!

W poniedziałek wieczorem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu w Małopolsce, na Podkarpaciu i na Lubelszczyźnie. Na południu Małopolski i Śląska możemy spodziewać się intensywnych opadów śniegu.

Ostrzeżeniem drugiego stopnia przed deszczem zostało objęte prawie całe województwo podkarpackie z wyjątkiem północnych regionów. Podobny stopień ostrzeżenia przed deszczem obowiązuje w powiecie dąbrowskim, tarnowskim oraz gorlickim w województwie małopolskim.

Intensywnych opadów deszczu należy spodziewać się również w niemal całym województwie lubelskim oraz w północnej części województwa małopolskiego.

Obfite opady śniegu wystąpią w powiecie żywieckim i cieszyńskim w województwie śląskim oraz w powiecie suskim, limanowskim, nowosądeckim, gorlickim, nowotarskim oraz tatrzańskim w województwie małopolskim. 

IMGW przewiduje, że na tym obszarze opady śniegu mogą powodować przyrost pokrywy śnieżnej od 25 cm do 35 cm.

Zagrożenie hydrologiczne w Małopolsce i na Podkarpaciu

IMGW wydał też wczoraj wieczorem ostrzeżenia drugiego stopnia o zagrożeniu hydrologicznym dla województw małopolskiego oraz podkarpackiego.

W województwie podkarpackim ostrzeżenie dotyczy Wisłoki i jej dorzeczy, dorzeczy Sanu i mniejszych bezpośrednich dopływów Wisły, a w województwie małopolskim dorzeczy Skawy, Raby, Dunajca, oraz Ropy.

Komentarze