Jacek Rozenek o udarze. Wiadomo już, co dalej z jego pracą aktorską

Jacek Rozenek to jeden z najbardziej znanych polskich aktorów. Grał już w wielu znanych serialach, między innymi w „Barwach Szczęścia”, „Prawie Agaty”, „39 i pół” oraz w filmie „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. Ponadto przez 10 lat był mężem Małgorzaty Rozenek-Majdan. Jego pracę aktorską przerwał w 2019 roku udar mózgu. Choć rokowania lekarzy nie przedstawiały się najlepiej, to Rozenek nie poddał się i szybko rozpoczął rehabilitację. A pracy nie brakowało, wskutek udaru zmagał się z niedowładem prawej części ciała oraz problemami z mówieniem. Na chwilę obecną wiadomo, na jakim etapie jest jego powrót do zdrowia oraz jakie ma szanse na powrót do wykonywania zawodu.

To nieszczęście spotkało Jacka podczas majowego wyjazdu nad morze. Początkowo trafił na najbliższego szpitala, z którego przewieziono go do placówki w Warszawie. Aktor wspomina tamten trudny czas:

„(…) wiedziałem, że dzieje się coś poważnego. Zwłaszcza, gdy nadszedł drugi atak. Kiedy przyjechali do mnie najbliżsi byliśmy przekonani, że właściwie tylko po to, abyśmy zobaczyli się po raz ostatni.”

Jednak dzięki zaangażowaniu Rozenka i pomocy lekarskiej wkrótce rozpoczęła się rehabilitacja. Przez te kilka miesięcy gwiazdor ciężko pracował, czego efektem jest coraz lepsza sprawność i ogólna poprawa stanu zdrowia. 

„Paraliż poudarowy ustępuje, chodzę prawie normalnie, odruch chwytny w dłoni jest zachowany (…) Ale już prowadzę samochód i zaczynam czytać skomplikowaną literaturę, więc wróciłem do szkoleń z wystąpień publicznych (…)” – oświadcza zadowolony aktor. 

Ponadto poinformował, że wkrótce wróci na plan serialu „Barwy Szczęścia”, z czego z pewnością ucieszą się fani produkcji. 

Komentarze