Jarosław Kaczyński ZROBIŁ TO po wejściu na salę przesłuchań!

Jarosław Kaczyński w piątek przybył na posiedzenie sejmowej komisji śledczej zajmującej się tzw. aferą wizową. Zanim rozpoczęło się przesłuchanie, polityk zdecydował się przygotować sobie herbatę, co uchwyciły kamery. Internauci szybko podchwycili ten moment, tworząc zabawne memy.

 

Widzowie TVN24 mogli dowiedzieć się, jak Jarosław Kaczyński spędzał czas przed rozpoczęciem przesłuchania. Po zajęciu miejsca, wokół niego zgromadziło się wielu dziennikarzy, którzy zaczęli zadawać pytania. Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, udzielał odpowiedzi.

 

Interweniował przewodniczący sejmowej komisji śledczej ds. tzw. afery wizowej, Michał Szczerba z Koalicji Obywatelskiej, wzywając do przerwania rozmów. Mimo to, zarówno dziennikarze, jak i Kaczyński, nie od razu przestali rozmawiać.

 

Po chwili dziennikarze oddalili się od Kaczyńskiego, który postanowił zaparzyć sobie herbatę. Zanim to zrobił, zajrzał do jednego z dzbanków, aby sprawdzić, czy znajduje się w nim woda.

 

Okazało się, że w większym naczyniu była kawa. Kaczyński więc sięgnął po drugi dzbanek, napełniając swoją filiżankę wodą na herbatę. Ten niecodzienny moment nie umknął uwadze internautów, a Michał Marszał szybko opublikował prześmiewczy mem dotyczący tej sytuacji.

 

Jarosław Kaczyński na komisji śledczej. „Prokuratura będzie miała pełne ręce roboty”

 

Przesłuchanie Jarosława Kaczyńskiego pierwotnie zaplanowano na godz. 9:00. Prezes PiS pojawił się na sali o 9:18, co odnotowano jako spóźnienie.

 

To był drugi termin przesłuchania, wyznaczony przez komisję. W środę Kaczyński nie stawił się na posiedzeniu, co spowodowało, że komisja zwróciła się do sądu o nałożenie na niego kary porządkowej w wysokości 3 tysięcy złotych.

 

Obserwując całą sytuację, można było dostrzec pewien luz i niezręczność, które towarzyszyły Kaczyńskiemu w tym momencie. Zaparzenie herbaty przed rozpoczęciem przesłuchania wywołało różne reakcje wśród internautów, którzy z humorem skomentowali tę sytuację. Fakt, że polityk zajął się czymś tak prozaicznym, jak przygotowanie napoju, przyciągnął uwagę mediów i opinii publicznej.

 

Instagram / Michał Marszał

 

Takie sytuacje pokazują, że nawet podczas poważnych posiedzeń sejmowych komisji, mogą zdarzyć się momenty, które złagodzą napiętą atmosferę. Działania Kaczyńskiego, chociaż z pozoru banalne, stały się ciekawym tematem do dyskusji w mediach i internecie.

 

Jego zachowanie przed rozpoczęciem przesłuchania, a także sam fakt zaparzenia herbaty, zostały szeroko skomentowane i stały się inspiracją do wielu memów, co świadczy o tym, jak każda chwila politycznego życia publicznego może być dokładnie monitorowana i interpretowana przez społeczeństwo oraz media.

 

Przybycie Jarosława Kaczyńskiego na posiedzenie komisji śledczej, mimo że było opóźnione, miało duży rezonans medialny. Cała sytuacja, wraz z momentem zaparzenia herbaty, pozostanie prawdopodobnie na długo w pamięci obserwatorów sceny politycznej.

 

Źródło: o2.pl

 

Jarosław Kaczyński stanie przed komisją śledczą ds. Pegasusa. Z jakimi pytaniami się zmierzy?

Komentarze