Jest DECYZJA PKW! Wybory prezydenckie będą…

Wybory Prezydenckie 2020. – Uchwała Państwowej Komisji Wyborczej w sprawie głosowania została opublikowana w poniedziałek – przekazał szef KPRM Michał Dworczyk.

-Uchwała została opublikowana i od dziś płynie 14-dniowy termin – mówił na antenie TVN24 Michał Dworczyk, szef KPRM. Sprawa dotyczy uchwały Państwowej Komisji Wyborczej w związku z nieodbytymi wyborami 10 maja. Teraz marszałek Sejmu ma 14 dni na ogłoszenie terminu wyborów.

– W sobotę otrzymaliśmy ekspertyzę, kolejną, potwierdzającą, że można uchwałę opublikować. Rząd nie przewiduje działań przekraczających przepisy. Planujemy, jak najszybciej przyjąć ustawę – stwierdził Michał Dworczyk.

Tymczasem Cezary Tomczyk z Koalicji Obywatelskiej zapowiedział złożenie do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez szefa rządu Mateusza Morawieckiego. Chodzi o brak publikacji uchwały Państwowej Komisji Wyborczej.

-W poniedziałek złożymy zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez premiera Mateusza Morawieckiego, który zablokował publikację uchwały PKW – mówił Tomczyk na antenie TVN24 w niedzielę. Jak dodał to premier ma utrudniać przeprowadzenie głosowania.

Tomczyk mówił także, że upłynęło 21 dni od momentu zablokowania przez Morawieckiego publikacji uchwały. To oznacza, że grupa posłów Koalicji Obywatelskiej złoży zawiadomienie do prokuratury.

-Dzisiaj mija 21 dzień od kiedy premier Morawiecki zablokował publikację uchwały PKW. W poniedziałek wraz z grupą posłów Koalicji Obywatelskiej złożymy zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez premiera Morawieckiego – powiedział Cezary Tomczyk.

W Sejmie uchwalono nową ustawę dotyczącą tegorocznych wyborów prezydenckich jeszcze w maju. Zakłada ona możliwość głosowania w tradycyjny sposób jak i metodą korespondencyjną. Wybory prezydenckie 2020 będą ogłoszone przez Marszałek Sejmu najpóźniej za 14 dni.

Komentarze