Jesteś fanką lakierów do paznokci? Niektóre z nich powodują poważne problemy zdrowotne!

Zadbane i wypielęgnowane dłonie to wizytówka każdej kobiety. Nic dziwnego, że salony kosmetyczne wciąż przeżywają oblężenie.

W końcu gładka skóra i elegancko wystylizowane paznokcie to niemalże podstawa. Jednak nie wszystkie panie chcą korzystać z usług stylizacji żelowej i hybrydowej, wybierając lakiery klasyczne. Mają one wiele zalet: nie wymagają specjalistycznego sprzętu, są łatwe w użyciu i nie kosztują zbyt wiele. Lecz nie zawsze niska cena przekłada się na jakość – nawet, jeśli lakier jest trwały, może zawierać bardzo szkodliwe substancje. Wywołują one wiele chorób, zdarza się, że negatywnie wpływają na dziecko w łonie matki. Sprawdź, jakich związków szukać na etykietach Twoich ulubionych lakierów. 

Jednym z dość powszechnych objawów jest ból głowy połączony z zawrotami. Wynika on z wdychania zawartego w lakierach do paznokci toluenu. Na dłuższą metę może to prowadzić do zaburzeń pamięci i pracy mózgu. 

Kolejna, bardzo niebezpieczna substancja to formaldehyd. Ten może przyczynić się do zachorowań na raka, zwłaszcza na nowotwór zatok nosowych. Już sama wizyta w salonie piękności, spędzona na wdychaniu chemikaliów może być groźna!

Zaś fosforan trifenylu, który często spotyka się pod skrótem TPHP może zaburzać pracę hormonów, jajników, a tym samym – prowadzić do bezpłodności.

To jedne z wielu negatywnych działań chemii zawartej w kosmetykach. Niebezpieczne substancje mogą powodować duszności, problemy z sercem, drgawki oraz szereg alergii. Należy dokładnie zapoznawać się z etykietami na buteleczkach, zanim wprowadzisz jakiś produkt do swojej codziennej kosmetyczki. 

Komentarze