Już wiadomo kiedy będzie 14. emerytura! Warunkiem wypłaty jest…

14.

Wiemy kiedy zostanie wypłacona 14. emerytura. Jest tylko jeden warunek, który należy spełnić aby rząd ją wypłacił.

Czternasta emerytura to jedna z obietnic rządu obecnego premiera – Mateusza Morawieckiego. Do tej pory znaliśmy jedynie pobieżne informacje na temat świadczenia. Ale właśnie pojawiły się nowe informacje na temat 14. emerytury. Jak podaje portal Gazeta.pl, projekt ustawy wprowadzającej dodatkowe świadczenie dla seniorów ma być już gotowy. Znane są także jego założenia. Czternasta emerytura to świadczenie zapowiedziane przez Prawo i Sprawiedliwość w konwencji przed wyborami na początku września 2019 roku. Wtedy partia rządząca zaznaczyła, że oprócz trzynastej emerytury, która została wypłacona w maju 2019, rodaków czeka także czternasta emerytura.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jest diagnoza Polaków, którzy przyjechali z Wuhan! Okazało się, że…

 

Wokół 14. emerytury pojawiają się liczne zawirowania. Kilka dni temu prorządowe media oskarżały senatorów o spowolnienie procedowania nad prawem dotyczącym trzynastek. To natomiast miało poskutkować przesunięciem dat dotyczących wypłat świadczenia. Obecnie planuje się, że trzynasta emerytura będzie wypłacona w kwietniu, ale i na przełomie kwietnia z majem. Gazeta.pl podkreśla, że kilka tygodni temu Stanisław Szwed, wiceszef resortu rodziny, pracy i polityki społecznej, zaznaczył, że  czternasta emerytura pojawi się w kalendarzu świadczeń. Stanie się to jednak dopiero, gdy sytuacja budżetowa na to pozwoli. Do innych informacji dotarł jednak Fakt. Zgodnie z przekazami dziennika projekt ustawy już jest gotowy, a hamować jej wprowadzenie w życie ma jedna rzecz.  Mowa tu o kwestii dylematu, przez kogo ma zostać ogłoszona czternasta emerytura.

 

Znane są już podstawowe założenia dotyczące czternastki. Czternasta emerytura ma trafić do rąk emerytów pod koniec 2021 roku, a dokładniej – w listopadzie. Skorzystać z niej będą mogli wszyscy ci, których dochód nie przekraczają 2700 zł brutto. Jeśli jednak zdarzyłoby się, że dana osoba przekroczy ten pułap, uzyska ona zatem świadczenie pomniejszone na zasadzie proporcjonalności.

 

 

źródło: gazeta.pl

fot. pixabay

 

Komentarze