Już wiadomo KTO sterował łodzią Staraka podczas wypadku!

Tragedia Piotra Woźniaka Staraka – wyniki badań nie pozostawiają złudzeń.

Od śmierci znanego producenta minęły już dwa miesiące. Sprawa nadal nurtuje opinię publiczną i nie schodzi z pierwszych stron gazet i portali. Śledczy nadal wyjaśniają dokładne przyczyny śmierci Piotra Woźniaka-Staraka. Teraz już wiadomo kto siedział za sterami łodzi producenta. 

Przypomnijmy Piotr Woźniak Starak zginął 18 sierpnia na jeziorze Kisajno. Miliarder nocą pływał po akwenie z nieznaną 27-letnią Ewą O. Kobieta była kelnerką w lokalnej restauracji, gdzie Starak jadł kolację. Są już wyniki śledztwa. Wiadomo kto sterował motorówką producenta. Reporterzy dotarli do wyników badań. Okazało się, że podczas rejsu za sterami motorówki…

Był Piotr Woźniak Starak. Takie przypuszczenia snuto zresztą od samego początku. Dramat wydarzył się, kiedy producent zaczął wykonywać gwałtowne manewry. Mimo posiadania ogromnego doświadczenia w prowadzeniu motorówek miliarder niestety wypadł za burtę. Wraz z nim w wodzie znalazła się 27-latka. Para wypadła z powodu ostrego skrętu łodzią. 

Łódka motorowa niemal stanęła dęba. Następnie zaczęła obracać się wokół własnej osi. 27-latka dopłynęła do brzegu. Niestety producent miał zostać uderzony śrubą łódki. W wyniku czego zginął niemalże od razu. 27-letnia kelnerka powidziała śledczym, że była w szoku i nie wiedziała, co dzieje się z jej towarzyszem.

Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Olsztynie :

-Prokuratura Okręgowa w Olsztynie uzyskała z Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku sprawozdanie z oględzin zewnętrznych i sekcji zwłok mężczyzny, który w dniu 18 sierpnia 2019r. uczestniczył w wypadku do jakiego doszło na jeziorze Kisajno. Wynika z niego, że przyczyną zgonu była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa będąca następstwem masywnego urazu czaszkowo-mózgowego, w wyniku działania narzędzia ostrokrawędzistego. Rozmieszczenie i cechy morfologiczne ran wskazują, że najprawdopodobniej powstały one w wyniku zadziałania śruby napędowej łodzi motorowej. Ponadto badania chemiczne krwi zmarłego wykazały obecność 1,7 promila alkoholu etylowego, zaś badania chemiczne moczu wykazały obecność 2,4 promila alkoholu etylowego

 

Komentarze