Już wiemy, jaka pogoda będzie na Wszystkich Świętych! Jednak nie mamy dobrych wieści…

Dwa pierwsze dni listopada to w naszym kraju czas zadumy. Otóż właśnie wtedy ogromne rzesze Polaków wybierają się na cmentarze, aby uczcić pamięć swoich bliskich zmarłych. 

W tym roku kierujemy do naszych Czytelników dwa apele. Po pierwsze, prosimy Was o wyjątkową ostrożność na przepełnionych drogach. Po drugie, ostrzegamy przed pogorszeniem się pogody. W związku z tym warto zadbać o adekwatny strój. Zalecamy założyć porządne wygodne buty (nie na wszystkich cmentarzach są chodniki) oraz ubrania, które nie przemokną i w których będzie ciepło. Jeśli odwiedzasz kilka nekropolii jednego dnia, proponujemy zaopatrzyć się w termos z gorącą herbatą. Przyda się, gdyż przed nami znaczny spadek temperatury.

TVN informuje o zmianach aury. Noc przed pierwszym dniem listopada ma być w miarę pogodna, choć już nieco chłodniejsza. Lecz następny ranek może przynieść temperatury poniżej zera na co powinni przygotować się ci, którzy planują odwiedzić cmentarze we wczesnych godzinach. Na wschodzie kraju będzie około -1 stopnia Celsjusza, w centrum będzie to około 4 stopni. Z kolei Śląsku może ona sięgnąć 7 stopni Celsjusza. 

W późniejszych godzinach maksymalne temperatury, jakich się możemy spodziewać to 7 stopni na Podlasiu, około 15 stopni w Małopolsce i 13 stopni w środkowych częściach Polski. Na szczęście nie przewiduje się silnego wiatru, wystąpi on tylko lokalnie i będzie raczej umiarkowany. 

 

Komentarze