Kaczyński robi porządki w szeregach! Posłanka w rewanżu startuje przeciwko niemu

Posłanka Małgorzata Janowska została wykreślona z list wyborczych Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu. Mimo to zdecydowała się ubiegać o miejsce w Senacie. Złożyła swoją kandydaturę z komitetu „Polska Jest Jedna”.

Tym sposobem staje w wyborach przeciwko Wiesławowi Dobkowskiemu, który jest kandydatem PiS na senatora. Ta sytuacja wywołuje pewne kontrowersje i zainteresowanie, zwłaszcza że Janowska była aktywną działaczką PiS, ale usunięto ją z listy partii.

Małgorzata Janowska jest posłanką PiS z Bełchatowa i była dyrektorką w Elektrowni Bełchatów, która należy do koncernu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Jednak w mijającej kadencji posłanka nie znalazła się na liście wyborczej swojej partii, co wydaje się być spowodowane konfliktem z Jarosławem Kaczyńskim i próbą wywarcia presji na liderze w sprawie swojej kariery zawodowej oraz granic administracyjnych w regionie.

Źródło: https://static.kutno.net.pl/

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, usunął z list wyborczych tzw. politycznych zdrajców, którzy szantażowali go odejściem. Wśród nich znalazła się Małgorzata Janowska. Jednak wcześniej Janowska opuściła PiS wraz z dwoma innymi posłami, co spowodowało utratę większości parlamentarnej przez partię rządzącą. W zamian za powrót do partii, Janowska otrzymała stanowisko dyrektora w Elektrowni Bełchatów, a granice administracyjne regionu uległy zmianie zgodnie z jej życzeniem.

Obecnie Janowska ubiega się o miejsce w Senacie jako kandydatka z komitetu „Polska Jest Jedna”. Przewodzi jej Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich. Ta partia jest budowana na bazie ruchu antyszczepionkowego. W związku z tym sytuacja Janowskiej może wpłynąć na wyniki wyborów w okręgu nr 28. W nim startują także inni kandydaci, m. in. Marek Mazur z Trzeciej Drogi i Marek Kwapisiewicz z Konfederacji.

Warto zaznaczyć, że wybory parlamentarne w Polsce często są pełne niespodzianek i zmian w ostatnich chwilach. To sprawia, że polityka w kraju jest dynamiczna i nieprzewidywalna.

Zobacz także: PiS wesprze lokalnych producentów! W życie wchodzi program „Lokalna półka”

Komentarze