Kaczyński wskazał, KTO będzie PREMIEREM po wyborach.

Jarosław Kaczyński wskazał szefa rządu w przypadku zwycięstwa PiS w wyborach 13. października.

Mateusz Morawiecki pozostanie szefem rządu powinien pozostać szefem rządu po wyborach parlamentarnych 2019 – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak dodał szef Prawa i Sprawiedliwości nie ma żadnego powodu by zmieniać premiera. Zatem wybory parlamentarne 2019 nie powinny przynieść zmiany szefa rządu.

„Nie mam ambicji zastępowania Mateusza Morawieckiego, bo chciałbym, żeby to on był dalej szefem rządu” – mówił prezes PiS w rozmowie z „Super Expressem”. Wywiad opublikowano dziś.

Jarosław Kaczyński stwierdził, że Morawiecki znakomicie radzi sobie na arenie międzynarodowej. Nie widzi powodu aby zmieniać osobę na tym stanowisku. Jak mówi Kaczyński jego rolą jest kierowanie partią.

Zachwalając osobę Mateusza Morawieckiego prezes Prawa i Sprawiedliwości zdecydował się opowiedzieć dowcip krążący w partii.

„Mateusz Morawiecki jest świetnym premierem, wyjątkowo zdolnym człowiekiem obdarzonym nieprawdopodobną odpornością fizyczną i psychiczną. Wie pan, po naszej partii krąży taki żart: co by wyszło, gdyby ktoś mający brzydkie intencje naciął brzytwą rękę pana premiera? Przewody!” – mówił Jarosław Kaczyński.

fot. Facebook

Komentarze