Kard. Stanisław Dziwisz trafił do szpitala. Jego stan jest poważny

Kardynał Stanisław Dziwisz, wybitny duchowny związany z Krakowem, znalazł się w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie z powodu infekcji dróg oddechowych, która utrzymywała się przez kilka dni. Informację tę przekazała Archidiecezja Krakowska, apelując jednocześnie o modlitwę za zdrowie kardynała.

W oświadczeniu udostępnionym przez Archidiecezję Krakowską podkreślono, że przyczyną hospitalizacji kardynała Dziwisza jest istniejąca infekcja dróg oddechowych. Rzecznik krakowskiej kurii, ksiądz Łukasz Michalczewski, podczas rozmowy z reporterem TVN24 zaznaczył, że stan duchownego nie jest poważny, jednakże wymagał on specjalistycznej opieki szpitalnej.

Więcej szczegółów dotyczących stanu zdrowia kardynała nie jest udostępnianych, ale rzecznik Archidiecezji Krakowskiej zapewnił, że nie ma powodów do poważnego niepokoju – poinformowano.

W kontekście hospitalizacji kardynała Dziwisza, Archidiecezja Krakowska zaapelowała do wiernych o włączenie się w modlitwę za szybki powrót duchownego do zdrowia. Ksiądz Kardynał, będąc świadomym zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, złożył swoje modlitwy za mieszkańców Krakowa i całą Ojczyznę, łącząc się duchowo z wiernymi w tym szczególnym okresie.

Prosimy o modlitwę za Księdza Kardynała, szczególnie o jego szybki powrót do zdrowia – apeluje Archidiecezja Krakowska w komunikacie skierowanym do społeczności katolickiej.

Informacja o hospitalizacji kardynała Dziwisza budzi zrozumiałe zaniepokojenie wśród wiernych i społeczności kościelnej, zwłaszcza w kontekście zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Modlitwa stanowi wyraz solidarności i wsparcia dla cenionego duchownego, który poświęcił swoje życie służbie Bogu i ludziom. W obliczu tego wydarzenia, społeczność katolicka jednoczy się w modlitwie, wyrażając nadzieję na szybki powrót kardynała Dziwisza do pełni zdrowia.

Źródło: tvn24.pl

Zbigniew Ziobro poważnie chory. Patryk Jaki zdradza szczegóły

Komentarze