Kawa może wpłynąć na DŁUGOŚĆ Twojego ŻYCIA!

Kawa to jeden z najbardziej uwielbianych napojów pod słońcem. Mało kto nie lubi cudownego zapachu świeżo mielonych ziaren. Nie dość, że wspaniale rozbudza nasz organizm z rana, to jeszcze idealnie uzupełnia popołudniowe desery. W ostatnich latach powstają nowe rodzaje napojów kawowych, więc wybór jest przeogromny. Ponadto hiszpańscy naukowcy zdecydowali się na przeprowadzenie badań, które miały wykazać wpływ kawy na nasze zdrowie. Po wieloletnich obserwacjach obalono mity, rozpropagowano fakty, ale przede wszystkim wydobyto na powierzchnię największą jak dotąd tajemnicę kawy. Okazało się, że picie jej wydłuża życie. Jest to absolutnie przełomowe odkrycie. Najlepsze zaś jest to, że dotyczy to zarówno kawy mielonej, jak i rozpuszczalnej.

Jak już wspomnieliśmy, badania trwały 10 lat i zgromadziły w sumie 20 tysięcy osób. Na podstawie ich opinii i stanu zdrowia stwierdzono wspaniałe działanie kawy.

Niektórzy z badanych bali się o swoje zdrowie w przypadku nadużywania kawy, szczególnie jeśli chodzi o ciśnienie. Eksperci uspokoili jednak badanych, że z pewnością napój ten nie spowoduje u nich skoków ciśnienia.

Członek zespołu badawczego Miguela Martineza-Gonzaleza wypowiedziała się na ten temat: 

„Działanie kawy na ludzki organizm wymaga stałych badań. Dotychczasowe studia potwierdziły, że dobroczynne oddziaływanie kawy na człowieka może wynikać z synergii występujących w niej składników, z których część ma właściwości przeciwutleniające, a inne przeciwzapalne.”

To świetna wiadomość dla wielbicieli kawy. Fani espresso, cappuccino, latte macchiato i wielu innych mogą do woli rozkoszować się swoimi ulubionymi smakami i dodatkowo zyskają kilka lat, aby móc to robić jeszcze dłużej. 

Komentarze