Kobiety czują się PO TYM piękniejsze! Jak to możliwe?

piękniejsze

Poznajcie wyniki badań przeprowadzonych przez Francuzów…

Francuscy naukowcy przeprowadzili badania, które dowodzą, że alkohol potrafi sprawić, że poczujemy się piękniejsze. Co ciekawe, nie musimy go wcale konsumować. Wystarczy myślenie o tym, że właśnie wypiłyśmy drinka!

Na czym polegało badanie?

Agencja prasowa Agence France Press podaje, że francuscy naukowcy przeprowadzili dwa eksperymenty. W trakcie pierwszego 19 osób zostało poproszonych o ocenienie swojej atrakcyjności w skali od 1 do 7. Po samoocenie, badający zmierzyli poziom alkoholu wypitego przez testowanego. Wynik: im większa ilość skonsumowanego alkoholu, tym wyższa wystawiana ocena!

Eksperyment numer 2.

To, co stało się w badaniu drugim jest jeszcze bardziej interesujące. Eksperyment numer dwa bazował na opiniach 94 mężczyzn na temat przedstawionego im owocowego koktajlu. Jednakże, połowa grupy otrzymała drink pozbawiony alkoholu. Mężczyźni zostali o tym fakcie poinformowani, ale nie wiedzieli, które drinki zawierały alkohol, a które nie.

Wyniki

Wyniki potwierdziły tezę wysnutą podczas pierwszego badania. Ci, którzy sądzili, że wypili drink zawierający alkohol (niezależnie od tego, czy alkohol rzeczywiście znajdował się w drinku), dawali sobie wyższe noty. Natomiast mężczyźni, którzy uznali, że dostali koktajl bezalkoholowy, oceniali siebie znacznie niżej, chociaż wypili drinki alkoholowe!

piękniejsze
Pixabay

Morał jest prosty – wiara czyni cuda!

„Nasze badanie wykazuje, że już samo myślenie o tym, że wypiło się alkohol, potrafi podwyższyć naszą samoocenę. Alkohol sam w sobie nie ma na to większego wpływu” – twierdzi Lauren Begue, psycholog nadzorująca badanie.

Po przeanalizowaniu powyższych eksperymentów, łatwo dojść do wniosku, dlaczego z lampką wina czujemy się piękniejsze. To proste, ponieważ im większa ilość drinków, tym większy luz, a co za tym idzie poczucie, że jesteśmy atrakcyjne.

Czytaj też: Nocna prohibicja! NIE KUPISZ już ALKOHOLU między 23 a 6 rano!

Źródło: AFP

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze