Nocna prohibicja! NIE KUPISZ już ALKOHOLU między 23 a 6 rano!

alkoholu

W tych miastach została zatwierdzona nocna prohibicja dotycząca sprzedaży alkoholu w godzinach między 23 a 6 rano.

W Gorzowie Wielkopolskim, pomiędzy godzinami 23 a 6 rano nie będzie można sprzedawać napojów alkoholowych w sklepach oraz na stacjach paliw. Taką uchwałę podjęli miejscy radni. Zacznie ona obowiązywać 14 dni po publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubuskiego.

 

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz gorzowskie środowisko terapeutyczne jednogłośnie poparła projekt uchwały w tej sprawie.

 

Zakaz dotyczy sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży. Dlatego też pomiędzy godziną 23 a 6 nie będzie można ich kupić w czynnych o tej porze sklepach spożywczych i na stacjach benzynowych. Ograniczenia nie obejmą pubów, restauracji i dyskotek.

 

 Innego zdania na ten temat jest burmistrz Kartuz. „Osoby chcące kupić alkohol i tak znajdą taką możliwość, a często kupują go nawet na zapas. Tym samym zamiast zmniejszać ilość kupowanego alkoholu, wywołujemy zjawisko odwrotne, bo jest on zwyczajne kupowany poza miastem. A to stwarza ryzyko, że osoby nietrzeźwe wsiądą jeszcze za kierownicę i pojadą go gdzieś kupić” – mówi burmistrz Mieczysław Gołuński.

 

 

Nocna prohibicja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa oraz mniejszej interewncji policji. Funkcjonariusze policji oraz straż miejska podejmują liczne interwencje związane z zakłócaniem ładu i porządku publicznego przez osoby będące pod wpływem alkoholu. Dochodzi do nich najczęściej w weekendy, wieczorem i w nocy.

 

 

 

ZOBACZ TEŻ:Antydepresant w sprayu! Jest na bazie narkotyku

 

 

Podobne ograniczenia funkcjonują m.in. w Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Olsztynie, Piotrkowie Trybunalskim i śródmieściu Krakowa.

 

 

 

Źródło:polsatnews/pixabay

Komentarze