Kolejny raz jesteśmy ZIELONĄ WYSPĄ! Szokujące dane!

Od pewnego czasu przez Europę przetacza się kolejna fala pandemii Covid-18. W naszym kraju póki co wzrosty są minimalne. Czy to oznacza, że 4 fala nie będzie tak destrukcyjna jak poprzednie?

 

 

Zagrożenie dla naszego kraju może nadciągnąć ze wschodu i zachodu. W Niemczech czy Rosji notowane są właśnie rekordowe wzrosty. W ciagu tygodnia w Niemczech wykryto ponad 118 tysięcy przypadków, na Litwie 8 tysięcy, mniej więcej po 19 tysięcy w Ukrainie i Białorusi. Czwarta fala najbardziej uderzyla w Wielką Brytanie ( 468 tysięcy) i Rosję ( 261 tyś.).

 

Kolejne kraje wprowadzają restrykcję dla osób niezaszczepionych. We Wloszech, by podróżować transportem międzymiastowym należy posiadać paszport covidowy. Część obywateli odpowiedziała na te decyzję zamieszkami. Szefowa MSW Włoch Luciana Lamorgese zapowiedziała silną odpowiedź na akty terroru i zero tolerancji dla antyszczepionkowców. Przeciwnicy nasilają pogróżki słowne i fiyczne, napadają na lekarzy i dziennikarzy.

 

Czwarta fala przyniosła także wzrosty zgonów na oddziałach intensywnej terapii. Przyrosty notują Bułgaria i Rumunia, a w liczbach bezwględnych najwięcej ofiar wirusa, w ciągu dwóch tygodni było we Francji i Wielkiej Brytanii.

 

W Polsce nie mamy obecnie dużych wzrostów w liczbach bezwględnych, ale notuje się regularne wzrosty procentowe tydzień do tygodnia tj. o 20-25%.

 

Więcej ludzi jest zabezpieczonych, na pewno ta fala pandemii będzie się w mniejszym stopniu przekładała na liczbę hospitalizacji i zgonów. Ci co się nie zaszczepili, są o wiele bardziej narażeni na te najgorsze konsekwencje – tłumaczyl na konferecji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

 

Źródło: Money.pl

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze