Koniec z kompleksami! Badania pokazują, że ŁYSIENIE…

łysienie

Ogolona głowa sprawia, że postrzegamy panów jako bardziej męskich, dominujących i zdolnych do przywództwa, a tym samym pomaga odnieść sukces zawodowy – twierdzą naukowcy z University of Pennsylvania.

Eksperyment

Prowadzący badanie Albert Mannes przeprowadził eksperyment, który miał na celu sprawdzenie, w jaki sposób postrzegani są mężczyźni o ogolonych głowach. Naukowiec pokazał prawie 350 badanym zdjęcia tego samego mężczyzny z włosami i bez.

Wyniki badania

Poproszone o opinię osoby wskazywały na mężczyzn z ogolonymi głowami, jako na bardziej dominujących niż ich bliźniacy z włosami. Łysi panowie byli także postrzegani, jako o cal wyżsi i o 13% silniejsi niż reszta.

łysienie
Pixabay

Brak włosów a naturalne łysienie

Badanie pokazało jednocześnie, że mężczyźni z przerzedzonymi włosami są w oczach innych mniej atrakcyjni i znacznie słabsi zarówno od mężczyzn z ogoloną głową, jak i z bujną fryzurą. Najwyraźniej za mało atrakcyjny uważamy nie brak włosów, ale naturalne łysienie. Ogolona głowa sprawia też, że mężczyźni
wyglądają młodziej, a także czują się bardziej pewni siebie niż koledzy z zakolami, co pozwala im osiągnąć wyższą pozycję zawodową.

Nic, tylko łapać za maszynkę.

Czytaj też: SZOKUJĄCE zdjęcie Anety Zając na Instagramie! Czy wszystko z nią ok?

Źródło: WSJ

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze