Koniec z pracą FIZYCZNĄ! Zastąpią nas HUMANOIDY od Tesli?

Od dłuższego czasu naukowcy głowią się, kiedy człowiek zostanie zastąpiony przez maszynę. Odpowiedź na to pytanie może przyjść bardzo szybko. Tesla rusza właśnie z budową humanidalnych botów, które mają zastąpić człowieka w pracach fizycznych.

 

Elon Musk to amerykański miliarder i postać o nietuzinkowej osobowości. Swoje bogactwo zawdzięcza firmie Tesla, która produkuje elektryczne samochody mogące poruszać się bez kontroli człowieka.

 

Obecnie firma pracuje nad humanoidalnym robotem, który ma zastąpić człowieka w najcięższych pracach fizycznych. Cyborg ma mieć wysokość 176 cm oraz ważyć ok. 60 kilogramów. Dzięki temu będzie mógł podnieść ciężar o masie do 20 kilogramów. Maszyna ma poruszać się z prędkością do 8 km/h.

 

Do produkcji zastosowane będą najnowsze zdobycze technologii. Dzięki zastosowaniu tego samego chipa komputerowego co w samochodach, robot będzie używał do nawigacji 8 kamer. Musk uważa, że jego twór będzie mógł wykonywać proste polecenia, takie jak: „proszę idź do sklepu i przynieś mi następujące artykuły spożywcze.”, czy „proszę, weź tę śrubę i przymocuj ją do samochodu tym kluczem”.

 

Wyglądem ma przypominać człowieka, lecz zamiast twarzy będzie miał ekran, na którym mają się wyświetlać podstawowe informację. Póki co nie jest pewne, czy prototypy zostaną sprzedane i ile mogą kosztować.

 

Eksperci ostrzegają, że szybki rozwój technologii może sprawić, że ludzka praca będzie coraz mniej potrzebna. Utrata możliwości zarabiania spowoduje, że rządy będą musiały wprowdzić powszechny dochód podstawowy.

 

 

 

Źródło: Forsal / Youtube

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze