Krzysztof Bosak znów broni tradycyjnych wartości. Tym razem KRYTYKUJE wegetarianizm!

Krzysztof Bosak to polski polityk, który ostatnio często pojawia się w mediach.

Wydawałoby się, że najbardziej jest znany z członkostwa w  organizacji Młodzież Wszechpolska oraz działalności politycznej. Bosak jest członkiem partii Konfederacja Wolność i Niepodległość, wcześniej działał w Ruchu Narodowym oraz Lidze Polskich Rodzin. Polityk w tegorocznych wyborach parlamentarnych otrzymał mandat poselski. Ponadto sprawuje funkcję rzecznika prasowego i wiceprzewodniczącego koła poselskiego swojego ugrupowania. Niektórzy pamiętają też, że brał udział w programie „Taniec z Gwiazdami”. Wraz z biegiem lat pan Krzysztof nie ustaje w instruowaniu nas w kwestiach życia rodzinnego i społecznego. Bosak po raz kolejny wziął pod lupę ważny problem i tym razem nie chodziło o środowiska LGBT…

Okazuje się, że Krzysztof Bosak ma pewne zastrzeżenia co do wegetarian. I bynajmniej nie chodzi o jego indywidualne gusta kulinarne, lecz o samą ideologię. Opublikował post w mediach społecznościowych, w którym pyta obserwujących o ich zdanie w tej kwestii jednocześnie nakreślając swój pogląd:

Czy można zaryzykować tezę, że człowiek wybierając całkowity wegetarianizm z innych względów niż autentycznie zdrowotne (np. uczulenie ma mięso, jeśli takie jest) lub pokutnych (świadome wyrzeczenie) obraża Stwórcę swym zachowaniem, niczym gość gospodarza odmawiając poczęstunku?”

Wówczas pojawiły się komentarze broniące osób na diecie roślinnej. Internauci stwierdzili, że Kościół Katolicki naucza też, że zabijanie i torturowanie zwierząt jest sprzeczne z godnością ludzką. Polityk nie zmienił jednak zdania i napisał, że znęcanie się nad zwierzętami hodowlanymi rzeczywiście jest okrutne, lecz można zaopatrzyć się w mięso z małej hodowli lub w dziczyznę. 

Badania wykazują, że w Polsce coraz więcej osób przechodzi na wegetarianizm lub weganizm. W związku z tym wypowiedź Krzysztofa Bosaka wywołała sporo kontrowersji.

Komentarze